Olaszország: minden városba új stadiont akar a belügyminiszter

2019.04.01. 17:11
Matteo Salvini olasz belügyminiszter kijelentette, minden városnak új stadionra van szüksége.

Az olasz sportsajtóban hetek óta téma, hogy a Milan és az Internazionale is szeretne kiköltözni a San Siro Stadionból, és egy új arénát építtetnének Milánóban.

„Új stadionokra van szükség. Nemcsak Milánóban, hanem minden olasz városban. Ezt belügyminiszterként mondom” – nyilatkozta Salvini.

A miniszterelnök-helyettes hangsúlyozta, már dolgoznak egy olyan törvény megalkotásán, ami gyorsabbá, könnyebbé és olcsóbbá teszi az új sportlétesítmények építését.

Hozzátette, a San Sirónak múzeumként és koncerthelyszínként kellene működnie a továbbiakban.

Legfrissebb hírek

Az Újpest elnöke is megszólalt az új stadion felfüggesztett engedélyezési eljárásáról

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:39

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

Luka Modric a világbajnokság után visszavonul – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.06.05. 10:00

Már nem Maurizio Sarri a Lazio edzője

Olasz labdarúgás
2026.05.27. 18:07

Dráma a San Siróban, kikapott és lemaradt a Bajnokok Ligájáról a Milan

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 23:07

Balhé a Torino–Juventus meccs előtt, egyórás késéssel kezdődött a torinói derbi

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 21:20

Serie A: Antonio Conte győzelemmel búcsúzott, második lett a Napoli

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 20:25
Ezek is érdekelhetik