Rio 2016: az orosz kardcsapat a kizártaknak ajánlotta sikerét

MTI MTIMTI MTI
2016.08.14. 10:17
A riói olimpiáról a doppingbotrány miatt kizárt honfitársaiknak ajánlották szombaton szerzett aranyérmüket az orosz női kardcsapat tagjai.


„Szeretnénk ezt az érmet azoknak ajánlani, akik nem indulhattak el itt” – jelentette ki az együttest erősítő Szofija Velikaja.
„Szeretnénk ezt az érmet azoknak ajánlani, akik nem indulhattak el itt” – jelentette ki az együttest erősítő Szofija Velikaja.

A döntőben a tavaly világbajnok oroszok 45:30-ra megverték a Pekingben olimpiai aranyérmes ukránokat. Négy évvel ezelőtt, Londonban nem szerepelt a programban a női kardcsapatok versenye.

Richard McLaren, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) fővizsgálója a 2014-es szocsi téli olimpiáról készített júliusi jelentésében államilag irányított doppingolással vádolta Oroszországot. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) úgy döntött, hogy a részvételhez az orosz versenyzők mindegyikének egyéni engedélyre van szüksége sportágának nemzetközi szövetségétől. Az utolsó szót a NOB háromtagú testülete mondta ki, a kizárások után mintegy 270 orosz sportoló indulhat Rióban.

Legfrissebb hírek

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: Ismét negyedik lett a magyar női kardcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.19. 20:40

Vívó Eb: nincs magyar a négy között az első napon

Egyéb egyéni
2026.06.16. 19:27

Tizenkét év doppingbüntetés a vb-ezüstérmes amerikai sprinternek

Atlétika
2026.06.06. 12:45

Vívás: bronzérmes a női kardcsapat a limai világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.05.25. 07:31

Vívás: Battai Sugár bronzérmes a női kardozók limai világkupaversenyén

Egyéb egyéni
2026.05.23. 22:17

Vívás: négy magyar a férfi kardozók kairói világkupaversenyének főtábláján

Egyéb egyéni
2026.05.22. 17:17
Ezek is érdekelhetik