Női röpi: többen is az El-ben debütálnak a magyar válogatottban

MTI MTIMTI MTI
2016.05.31. 12:18
Több alapembere nélkül, sok fiatal és új játékossal készül az Európa Liga hétvégi rajtjára a címvédő magyar női röplabda-válogatott.

Jan De Brandt szövetségi kapitány a keddi nyíregyházi sajtótájékoztatón elmondta, a válogatottnak idén a szeptemberi Európa-bajnoki-selejtező a legfontosabb, így az Európa-liga csak második a sorban.

A keretből több kulcsjátékos, például Dobi Edina, Horváth Dóra, Sándor Renáta és Liliom Rita is hiányozni fog, a helyükre behívott fiatal játékosoknak viszont megadják az esélyt arra, hogy megmutathassák tudásukat, később pedig akár meghatározó tagjaivá válhassanak a válogatottnak.

A keretben helyet kapott Bleicher Réka (Jászberény), Lakatos Enikő és Leidgeb Noémi (mindketten UTE), Pintér Andrea (Jászberény) és Szpin Renáta (Linamar BSE).

A kapitány szerint nem lesz könnyű mérkőzéseket nyerni ilyen körülmények között, de a csapat mindent megtesz majd a győzelemért.

„Nem veszíteni megyünk erre a tornára” – erősítette meg Jan De Brandt.

A spanyolországi felkészülési mérkőzésekrõl szövetségi kapitány elmondta, hogy a házigazda elleni utolsó találkozóját megnyerte a csapat, ez a teljesítmény bizakodásra adhat okot egy sikeres Európa-liga-szerepléshez.

Szakmáry Gréta kiemelte, a sok edzőmérkőzés összerázta a csapatot, a spanyolok elleni győzelem pedig tökéletes alap arra, hogy a válogatott sikerrel indítsa el a Európa-ligát.

Az Európa-ligában a román, a görög és a szlovén együttes lesz a magyar válogatott ellenfele, az első tornát a hétvégén Nyíregyházán rendezik, míg a másodikat június 9. és 11. között Görögországban. A három csoportból a győztesek és a legjobb csoportmásodik jut tovább.

A nyíregyházi torna egyben csarnokavató is lesz, pénteken a Bujtosi Szabadidő Csarnokot Continental Arénára nevezik át. Kósa Árpád, a Nyíregyházi Sportcentrum ügyvezető igazgatója a sajtótájékoztatón elmondta, az Európa-liga mérkőzéseire az elővételben és az online jegyvásárlás alapján eladható jegyek hetven százalékát már értékesítették, jelenleg körülbelül még hatszáz belépő várja gazdáját.

 

 

Legfrissebb hírek

Női röplabda-válogatottunk hármat üthet egy csapásra

Röplabda
2026.06.23. 11:22

Női röplabda Európa-liga: Szombaton és jövő szerdán játssza elődöntőjét a magyar válogatott

Röplabda
2026.06.22. 12:25

Koszovó legyőzése után elődöntőt játszik a női röplabda-válogatott

Röplabda
2026.06.21. 19:57

Egy lépésre az El-elődöntőtől a női röplabda-válogatott

Röplabda
2026.06.20. 18:50

Bozóki-Szedmák Réka: Mindenki nagy lendületet tudott a pályára hozni

Röplabda
2026.06.15. 08:48

Izgalmas mérkőzésen győzte le a női röplabda-válogatott Horvátországot

Röplabda
2026.06.14. 20:36

Női röplabda Európa-liga: horvát győzelem az észtek ellen Kecskeméten

Röplabda
2026.06.13. 18:18

Kicsit nehezen, de Észtországot is legyőzte női röplabda-válogatottunk

Röplabda
2026.06.12. 19:31
Ezek is érdekelhetik