Női röplabda: Szakmáry Gréta a német bajnoknál folytatja
Szakmáry Gréta, a magyar női röplabda-válogatottal ütőjátékosa a következő szezonban a német bajnok SSC Palmberg Schwerinben folytatja pályafutását.
A német klub honlapján megjelent hétfői közlemény szerint a 25 éves játékossal egyéves szerződést kötöttek.
A 2016-ban az év legjobb magyar röplabdázójának választott Szakmáry korábban Nyíregyházán és Gödöllőn, majd az elmúlt két szezonban a Linamar-BRSE együttesében játszott, amellyel két magyar bajnoki cím és két Magyar Kupa-győzelem mellett a Közép-európai Ligát is megnyerte.
Andreas Burkard, a német együttes ügyvezető igazgatója elmondta, már régóta figyelték Szakmáryt, aki a német és a magyar válogatott egymás elleni, májusi felkészülési mérkőzésein győzte meg őket végérvényesen: akkor előbb 29, majd 26 pontot szerzett a legutóbbi Európa-bajnokság ötödik helyezettje ellen.
A Bajnokok Ligája-induló Schwerin az előző szezonban a szintén válogatott Sándor Renátával felálló Stuttgart ellen diadalmaskodott a német bajnokság fináléjában.Legfrissebb hírek

Női röplabda-válogatottunk hármat üthet egy csapásra
Röplabda
2026.06.23. 11:22

Egy lépésre az El-elődöntőtől a női röplabda-válogatott
Röplabda
2026.06.20. 18:50
Ezek is érdekelhetik






