Női röpi BL: Sándor Renáta csapata főtáblára jutott

MTI MTIMTI MTI
2018.11.13. 21:51
Sándor Renáta csapata, az Allianz MTV Stuttgart hazai pályán 3:0-ra legyőzte az előző idényben döntős román Alba Blaj együttesét, majd az aranyjátszmát is megnyerte, így főtáblára jutott a női röplabda Bajnokok Ligájában.

A 27 éves magyar válogatott ütőjátékos csapata a múlt szerdai első mérkőzésen 3:1-re veszített, így legalább ugyanilyen arányú sikerre volt szüksége az aranyjátszma kiharcolásához. A találkozón Sándor Renáta nem lépett pályára.

A Stuttgart a főtábla A-csoportjában a címvédő török Vakifbank Istanbullal, a francia Béziers VB-vel, valamint a bolgár Marica Plovdivval találkozik. Az első mérkőzést jövő csütörtökön Törökországban vívja a csapat.

A női BL-ben még két magyar játékos érdekelt: Szakmáry Gréta az ugyancsak német SSC Palmberg Schwerin színeiben a lengyel LKS Commercecon Lódz, míg Pallag Ágnes francia csapata, az RC Cannes a fehérorosz Mincsanka Minszk ellen kezdi a sorozatot jövő héten.

Legfrissebb hírek

Női röplabda Európa-liga: horvát győzelem az észtek ellen Kecskeméten

Röplabda
2026.06.13. 18:18

Győzelemmel kezdte női röplabda-válogatottunk az Európa-ligát

Röplabda
2026.06.05. 23:58

A nők nyertek, a férfiak döntő szettben kaptak ki a MEVZA-torna rajtján

Röplabda
2026.05.20. 18:50

Kiss Gréta: jó, hogy itt vannak a fiatalok, együtt küzdünk a világbajnoki álomért

Röplabda
2026.05.14. 10:03

A kemény munka mellett a jó közeg kialakítása is cél a magyar női röplabda-válogatottnál

Röplabda
2026.05.13. 18:41

Egyelőre a kupaezüst a legnagyobb sikerük – Pampuch Csaba és Gréta

Képes Sport
2026.05.13. 14:23

Női röplabda: olasz vezetőedzővel folytatja a bajnok Vasas Óbuda

Röplabda
2026.05.01. 10:16

Hollósy László: Gyémántokat találtunk

Röplabda
2026.04.28. 20:24
Ezek is érdekelhetik