Röplabda: újabb magyar játékos jutott a CEV-kupa elődöntőjébe
A Békéscsaba mellett egy magyar játékosnak is szurkolhatunk a második számú európai röplabda klubkupa elődöntőjében, miután Gergye Roland csapata, a török Galatasaray sikerrel vette a belga Lindenmans Aalst elleni negyeddöntőt.
Az első mérkőzésen aratott 3:1-es sikert követően a török csapat a belgiumi visszavágón is nyerte az első játszmát, ám a házigazdák ezt követően fordítani tudtak, ráadásul a harmadik felvonást aggasztóan simán nyerték. A negyedikben azonban feltámadt a Galata, kiegyenlített, s a 2:2 egyben azt is jelentette, hogy a török csapat jutott a négy közé. A döntő játszmát végül a belgák nyerték – a Galatasaraynál ekkor már a cseresor játszott –, de ez már nem osztott, nem szorzott.
A magyar válogatott szélső ütő az első négy játszma során 14 pontot szerzett, két ásza és egy blokkja mellett 11 támadása volt sikeres. A török csapatnak az orosz bajnokság második helyén álló Kemerovo lesz az ellenfele.
Legfrissebb hírek

Röplabda: Szabó Vilmos az olasz élvonalba igazolt
Röplabda
2026.06.21. 15:55

Férfi röpi: Toronyai Miklós lett a Pénzügyőr SE vezetőedzője
Röplabda
2026.06.10. 19:45

Megvédte a címét a Perugia a férfi röplabda BL-ben
Röplabda
2026.05.17. 22:41
Ezek is érdekelhetik





