Röplabda: a rövidített játszmákban a románok voltak jobbak

P. B.P. B.
2023.08.02. 18:46
null
Ismét vereséget szenvedett a magyar válogatott Romániától (Fotó: NSO TV)
Újabb hasznos tapasztalatokat szerezhetett a két hét múlva rajtoló Európa-bajnokságra készülő magyar női röplabda-válogatott.

A szoros szettekben elveszített kedd esti felkészülési mérkőzés után szerda kora délután ismét megmérkőzött egymással az egyaránt a közelgő Európa-bajnokságra hangoló magyar és román női röplabda-válogatott Budapesten. A magyar nemzeti együttes szövetségi kapitánya, Alessandro Chiappini az első meccs után arról beszélt, hogy az elmúlt hetekben leginkább a fizikai felkészülésre fektették a hangsúlyt.

 „Végig nagy lelkesedéssel és igazi csapatként röplabdáztak a lányok, aminek kifejezetten örülök. Nemrég került előtérbe a technika és a taktika az edzéseken, így nem meglepő, hogy most mutatta az eddigi legjobb játékot a válogatott –  szögezte le az olasz tréner.  – Szoros szetteket játszottunk, ám a végjátékokban rendre hibáztunk, ezeket a pontatlanságokat azonban még van időnk kijavítani.”     

A második összecsapás lebonyolításán csavartak egyet a felek, mivel a két kapitány előzetes megállapodása alapján három normál és két rövidített játékrészből állt a találkozó. Úgy tűnik, sikerült némileg korrigálni a hajrában előforduló figyelmetlenségeket, mert a háromszettes csatát a mieink nyerték meg 2:1-re, a 15 pontig tartó rövid játszmákban viszont mind a kétszer a rivális örülhetett.

A magyar válogatott a hétvégén Hollandiában folytatja a felkészülést, és két újabb tesztmeccset vív a kontinentális élcsapatnak számító, szintén Eb-résztvevő házigazdával.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–Románia 2:3 (18, 27, –20, –13, –10)
Budapest, Folyondár utca.
MAGYARORSZÁG: Török K. 13, Kump 6, Boskó 4, Glemboczki 9, Nacsa-Pekárik 7, Németh A. 21. Csere: Tóth F., Kertész P. (liberók), Pintér A. 4, Vezsenyi, Kiss G. 5, Petőváry 7, Berkó 1, Lászlop 1. Szövetségi kapitány: Alessandro Chiappini
ROMÁNIA: Miclaus 4, Virlan 6, Axinte 5, Budai-Ungureanu 9, Ioan 3, Inneh-Varga 16. Csere: Albu (liberó), Buterez 12, Roman 1, Ciucu, Ionescu 5, Zadorojnai 9, Ariton 1, Radu 2. Szövetségi kapitány: Guillermo Naranjo Hernández
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 16:7, 21:14. 2. játszma: 8:7, 16:13, 21:18. 3. játszma: 6:8, 13:16, 18:21. 4. játszma: 7:8, 13:15. 5. játszma: 1:5, 6:10, 6:12

Legfrissebb hírek

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
2 órája

Női röplabda-válogatottunk hármat üthet egy csapásra

Röplabda
2026.06.23. 11:22

Női röplabda Európa-liga: Szombaton és jövő szerdán játssza elődöntőjét a magyar válogatott

Röplabda
2026.06.22. 12:25

Koszovó legyőzése után elődöntőt játszik a női röplabda-válogatott

Röplabda
2026.06.21. 19:57

Egy lépésre az El-elődöntőtől a női röplabda-válogatott

Röplabda
2026.06.20. 18:50

Bozóki-Szedmák Réka: Mindenki nagy lendületet tudott a pályára hozni

Röplabda
2026.06.15. 08:48

Izgalmas mérkőzésen győzte le a női röplabda-válogatott Horvátországot

Röplabda
2026.06.14. 20:36

Női röplabda Európa-liga: horvát győzelem az észtek ellen Kecskeméten

Röplabda
2026.06.13. 18:18
Ezek is érdekelhetik