Petrenkó Brigitta: Úgy érzem, szintet léphetek a lengyel röplabda-bajnokságban

V. J./MTIV. J./MTI
2025.06.17. 16:47
null
Petrenkó Brigitta (Fotó: Koncz Márton)
Petrenkó Brigitta, a magyar női röplabda-válogatott feladója úgy érzi, újabb szintet léphet a pályafutásában azzal, hogy a lengyel bajnokságban legutóbb ötödik MOYA Radomka Radom csapatába szerződött.

„Erre a nyárra az volt a célom, hogy a svájci bajnoksághoz képest előre tudjak lépni, azt gondolom, ez sikerült. Szeretném megmutatni, hogy a lengyel élvonalban is képes vagyok irányítani egy csapatot” – mondta az MTI érdeklődésére a békéscsabai nevelésű játékos, akinek edzője az a Jakub Gluszak lesz, aki korábban magyar szövetségi kapitány, illetve három éven keresztül a Vasas Óbuda vezetőedzője is volt.

„Én még nem dolgoztam együtt Kubával, de sok csapattársamnak, illetve barátnőmnek volt már az edzője, és csak jókat hallottam róla. A személyes beszélgetéseink alapján is az a véleményem, hogy olyan szakmai tudása van, amivel segíteni fog abban, hogy egy lépcsőfokot feljebb lépjek” – jelentette ki a 17-szeres válogatott feladó.

A Radom az előző idényben a Lengyel Kupában harmadik, az Európa legjobb bajnokságai közé tartozó élvonalban ötödik, a CEV Kupában pedig negyeddöntős volt, ott a magyar bajnok Vasas Óbudával szemben búcsúzott. Petrenkó elmondása szerint a következő idényre csapatszinten kitűzött célokat majd csak a felkészülés augusztusi kezdetekor határozzák meg, a 25 éves feladó szerint az biztos, hogy „nem akarnak majd csalódást okozni” a szurkolóknak.

Petrenkó Brigitta Magyarországon még Jászberényben játszott, ezt követően az Egyesült Államok egyetemi bajnokságában a Coastal Carolina és a Louisville röplabdázója volt. A legutóbbi idényt a svájci VC Kanti Schaffhausennél töltötte, amellyel bajnoki ezüstérmet szerzett, az elmúlt hetekben pedig a magyar nemzeti csapat tagjaként négyes döntőbe jutott az Európa-ligában, aminek jövő szombati, svédországi elődöntőjében a magyarok a románokkal csapnak össze 16 órától Ängelholmban.

 

Legfrissebb hírek

Női röplabda Európa-liga: horvát győzelem az észtek ellen Kecskeméten

Röplabda
2026.06.13. 18:18

Győzelemmel kezdte női röplabda-válogatottunk az Európa-ligát

Röplabda
2026.06.05. 23:58

A nők nyertek, a férfiak döntő szettben kaptak ki a MEVZA-torna rajtján

Röplabda
2026.05.20. 18:50

Kiss Gréta: jó, hogy itt vannak a fiatalok, együtt küzdünk a világbajnoki álomért

Röplabda
2026.05.14. 10:03

A kemény munka mellett a jó közeg kialakítása is cél a magyar női röplabda-válogatottnál

Röplabda
2026.05.13. 18:41

Egyelőre a kupaezüst a legnagyobb sikerük – Pampuch Csaba és Gréta

Képes Sport
2026.05.13. 14:23

Petrenkó Brigitta marad lengyel röplabdacsapatánál

Röplabda
2026.05.07. 15:10

Női röplabda: olasz vezetőedzővel folytatja a bajnok Vasas Óbuda

Röplabda
2026.05.01. 10:16
Ezek is érdekelhetik