Kizárással fenyegette meg spanyol tagszervezetét (RFEF) a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA).
"Ha a spanyol kormány nem hagy fel az RFEF befolyásolásával, az nemcsak az osztrák-svájci Európa-bajnokságról való száműzetést vonhatja maga után, hanem a klubok távolmaradását is a nemzetközi kupákból. Szükség esetén akár hat órán belül diszkvalifikálhatjuk a spanyolokat, ilyenkor ugyanis nagyobb hatalmunk van, mint az ENSZ-nek" - szögezte le Joseph Blatter FIFA-elnök.A madridi kabinet a közelmúltban felszólította azokat a sportszövetségeket - köztük az RFEF-et is -, amelyek versenyzői nem jutottak ki a pekingi olimpiára, hogy a nyáron tartsanak tisztújító közgyűlést. A futballszövetség azonban ragaszkodik ahhoz, hogy csak ősszel hívja össze a soron következő tanácskozását.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik

