Spanyolország: Del Bosque megy, ha nem hosszabbítanak vele

MTI MTIMTI MTI
2009.04.24. 20:29
Címkék
Vicente del Bosque, a spanyol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya csütörtökön bejelentette, hogy ha a jövő évi világbajnokság után nem hosszabbítják meg a szerződését, visszavonul a profi futballtól.
„Ez a csapat az utolsó, amelyet irányítok” – mondta az 58 éves szakvezető. – „Remek éveim voltak játékosként, edzőként és szövetségi kapitányként, de ha a vb után nem kötünk újabb megállapodást, végleg befejezem.” Del Bosque tavaly júliusban vette át a hispán nemzeti tizenegy trenírozását Luis Aragonéstől, akivel 44 év után újra Európa-bajnokságot tudott nyerni az alakulat. Spanyolország azóta is folytatja remek sorozatát, ugyanis egymást követő 31 mérkőzésen tudta megőrizni veretlenségét, valamint tíz hónapja folyamatosan az élen áll a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség világranglistáján. A Real Madridnál korábban 35 évig játékosként és vezetőedzőként is szerepet kapó Del Bosque kétéves szerződése a 2010-es dél-afrikai világbajnokságot követően jár le.
Legfrissebb hírek

Szumó Eb: fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott

Egyéb egyéni
9 perce

Milyen tortát kapott Messi a 39. születésnapjára? – fotó

Foci vb 2026
16 perce

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék bejutottak az elődöntőbe

Tenisz
24 perce

Egy kis történelem: köpés, harapás: botrányos egy vb-nap! Pedig a brazilok… – videók

Foci vb 2026
28 perce

Egymeccses eltiltást kapott a szájeltakaró paraguayi játékos

Foci vb 2026
43 perce

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
47 perce

Köpés, harapás: botrányos egy vb-nap! Pedig a brazilok… – videók

Minden más foci
51 perce

Strandkézilabda-vb: komolyabb ellenfelekre és nehezebb meccsekre számít Kun Attila

Kézilabda
56 perce
Ezek is érdekelhetik