Barca: „Figo gyáva, Neymar csak a pénz miatt távozott”

2018.03.08. 22:00
null
Neymar és Luís Figo távozása is nagy port kavart (Fotó: AFP)
Hangzatos kijelentést tett a Radio Marcának adott interjúban Joan Gaspart, a Barcelona korábbi elnöke. A tisztséget 2000 és 2003 között betöltő üzletember Luís Figo és Neymar klubváltásával kapcsolatban osztotta meg a véleményét.

 

Mindketten ünnepelt sztárok voltak, mégis távoztak – a portugál 2000 júliusában az ősi rivális Real Madridhoz, a brazil támadó pedig 2017 augusztusában a Paris Saint-Germainhez igazolt, ráadásul olyan hírekről is hallani lehetett, hogy Neymar Franciaországból esetleg Madridba vált majd.

„Neymar esetleges Madridba szerződése nem hasonlítható össze Figóéval. Figo áruló volt, aki nem hagyott elég időt a csapatnak a szerződése meghosszabbítására. Gyáva, és elárult minket. Neymar viszont csak a pénz miatt távozott.”

Gaspart a katalánok védője, Gerard Piqué esetleges elnöki szerepvállalását is kommentálta.

„Elnök lehet belőle. Gyerekkora óta ismerem, azóta megmutatta, hogy üzletemberként is remekül tevékenykedik. Ha Franz Beckenbauer, Ángel María Villar és Michel Platini sportvezető lehetett, ő miért ne?”

Legfrissebb hírek

Dani Ceballos távozik a Real Madridtól – hivatalos

Spanyol labdarúgás
17 órája

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
19 órája

Hamilton: Nagyon vagány volt, amit Neymar írt

Foci vb 2026
2026.06.25. 20:41

Neymar a visszatéréséről beszélt

Foci vb 2026
2026.06.25. 12:14

Neymar fiát a biztonsági őrök állították meg – videó

Foci vb 2026
2026.06.25. 04:53

Neymar a pályán – először játszott ezen a világbajnokságon!

Foci vb 2026
2026.06.25. 01:46

Tényleg játszik Neymar Skócia ellen? Ha igen, mennyit?

Foci vb 2026
2026.06.24. 13:42

A Real Madrid vinné Schlotterbecket, de bekavart az ügybe a játékos vb-n összeszedett sérülése

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 18:26
Ezek is érdekelhetik