Palesztin fiatalok Barca-mezeket égettek
Sandro Rosell Izraelben tett múlt heti látogatása után az FC Barcelona hivatalos honlapja is megerősítette, a katalán együttes a 2013–2014-es szezonra történő felkészülés jegyében barátságos mérkőzést játszana egy zsidó és muszlim futballistákból álló csapat ellen, ezzel is segítve a közel-keleti helyzet harmonizálását, a béke építését. Ha Izrael és Palesztina kormánya is beleegyezik, a mérkőzést minden bizonnyal megrendezik, az ötlet azonban nem mindenkinek nyerte el a tetszését.
Bil'in városában tizenegy palesztin fiatal tizenegy Barcelona-mez elégetésével tiltakozott a tel-avivi Izraeli Nemzeti Stadionba tervezett találkozó megrendezése ellen, a gránátvörös-kék mezeket szögesdrótokra feszítették ki, benzinnel leöntötték, majd meggyújtották azokat.
2005-ben a Barcelona már játszott egy barátságos békemeccset izraeli és palesztin labdarúgók részvételével, azt a találkozót a katalán fővárosban, a Camp Nouban rendezték meg.
Legfrissebb hírek

As: nem kezdték jól a vb-t a Barcelona-játékosok
Foci vb 2026
2026.06.19. 19:27

Negyedik lett a Veszprém az ifi kézilabda BL-ben
Kézilabda
2026.06.14. 11:42
Ezek is érdekelhetik






