A KIRÁLY MA LÉP UTOLJÁRA A TRÓNRA

2014.05.12. 21:05
Címkék
A mai fociban már fehér holló számban mennek azok a labdarúgók, akik egy klubban játsszák le a pályafutásukat. Ezekben a percekben búcsúzik...

A mai fociban már fehér holló számban mennek azok a labdarúgók, akik egy klubban játsszák le a pályafutásukat. Ezekben a percekben búcsúzik a Lane Kingtől az elmúlt 1,5 évtized legnagyobb királyától, aki végleg szögre akasztotta a csukáját! Emlékezzünk mi is, mert megérdemli!!!A mai fociban már fehér holló számban mennek azok a labdarúgók, akik egy klubban játsszák le a pályafutásukat. Ezekben a percekben búcsúzik a Lane Kingtől az elmúlt 1,5 évtized legnagyobb királyától, aki végleg szögre akasztotta a csukáját! Emlékezzünk mi is, mert megérdemli!!!

LEDLEY KING - 1996-2012

Az új évezred meghatározó "királya" nem ismeretlen a számotokra. London Stepney kerületében látta meg a napvilágot 1980. október 12.-én. 8 éves korában csatlakozott a Senrab FC-hez, ahol együtt játszott John Terry-vel, Paul Konchesky-vel, Bobby Zamora-val, és Jlloyd Samuel-lal!

1996. júniusában 16 évesen igazolt a Spurshöz és egy évre rá kapott profi szerződést. 1999 május elsején egy 3:2-es Anfield-i zakó alkalmával debütált. 2000. decemberében lőtte első felnőtt gólját a Bradford ellen idegenben 9,7. másodpercben, ami a jelenleg is a PL leggyorsabb gólja, ekkor még a középpályán számítottak rá.

2000-ben Judas távozása után került a védelembe, ahonnan azóta csak a sérülések tartják távol, 2005 óta csapatkapitány. Thierry Henry azt nyilatkozta róla, hogy sokan sokféleképpen próbálták megállítani, de olyan tisztán senki sem volt képes tartani őt mint King!!! Sohasem tudhatjuk meg, hogy ha nem hátráltatják karrierjét sérülések mit ért volna el és végig meg tudtuk volna-e tartani! 323 mérkőzésen 13 gól ért el nálunk, a válogatottban pedig 21 meccsen 2 gólt lőtt! Legnagyobb sikere a klubbal a 2008-as Liga Kupa.

Emlékszem amikor még fiatalon bekerült a csapatba, még gyakran nagyokat hibázott, de folyamatos alázatos munkával kiharcolta mindenki elismerését. Egyszer amikor Fülöp Marcival beszéltem akkor mondta, hogy mennyire alulértékelik Kinget, pedig korának egyik legjobb belső védője volt! Személyes élményem volt 2005-ben, amikor a NLD-n az ő góljával vezettünk az Arsenal ellen és ez olyan emlék amit soha, senki sem vehet el tőlem.

Csendes, visszahúzódó játékos volt, aki a játékával beszélt!!!

Király! Nem tudok mást mondani, csak annyit, hogy köszönjük!!!



Legfrissebb hírek

Kanada a hosszabbításban betalált, ezzel kiejtette Dél-Afrikát

Foci vb 2026
1 perce

Rajongás – Morvai Katalin publicisztikája

Kerékpár
8 perce

Ideális keltető – S. Tóth János jegyzete

Jégkorong
9 perce

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
55 perce

Hét Domb: Milák országos rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
1 órája

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
1 órája

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
1 órája

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik