Téli olimpia: a norvég gyorskorcsolyás aranyérmest elkülönítették társaitól

Sander Eitremet el kellett különíteni (Fotó: AFP)
A milánói téli olimpián a norvég gyorskorcsolyázó olimpiai bajnok Sander Eitremet el kellett különíteni válogatottbeli társaitól, miután súlyos megfázásos tüneteket produkált – írta a Verdens Gang.
A világbajnoki címvédő, tavaly összetett Európa-bajnok sportolót azután különítették el, hogy előbb ötkarikás csúccsal vasárnap megnyerte a férfiak 5000 méteres számát, majd pénteken hetedik lett 10 ezer méteren.
„Várnunk kell a gyógyulására, még nem tudjuk, mennyire súlyos a helyzet. El lehet fáradni egy versenyen, de ez valami más volt” – idézte a lap Bjarne Rikkje vezetőedző szavait, aki a 23 éves gyorskorcsolyázó pénteki gyengélkedése után nyilatkozott.
Eitremnek a milánói az első olimpiai érme, tavalyi világbajnoki címe előtt 2024-ben bronzérmes volt 5000 méteren, amely távon ő tartja a világcsúcsot. A tavalyelőtti vb-n ezüstöt is nyert csapatversenyben, emellett kétszeres Európa-bajnok.
Legfrissebb hírek

Lyonban lehet a hokitorna a 2030-as téli olimpián
Téli sportok
2026.06.01. 20:02

Liu Shaolin: Legyen az bárhol, a jégpálya az otthonom
Téli sportok
2026.05.18. 09:25

Francia Alpok 2030: Hollandiában lehet a gyorskorcsolya
Téli sportok
2026.05.14. 14:17
Ezek is érdekelhetik






