Téli olimpia: tök utolsó lett, és még doppingolt is a bobos

R. P./MTIR. P./MTI
2022.02.18. 06:47
null
Hunko a bobpályán (Fotó: AFP)
Fennakadt a doppingteszten Ligyija Hunko ukrán bobos, ezzel ő a harmadik sportoló, aki pozitív mintát adott a pekingi téli olimpián.

 

A Nemzetközi Tesztelő Ügynökség (ITA) pénteki bejelentése szerint a sportoló december 14-én adott mintájában találtak tiltott anyagot, ezért előzetesen felfüggesztették versenyengedélyét. A versenyző kérheti a B-minta elemzését.

Az egyes bobban a 20., utolsó helyen zárt Hunko előtt korábban Hosszein Szaveh Semsaki iráni alpesi síző és a szintén ukrán Valentina Kaminszka sífutó akadt fenn az ellenőrzéseken.

(MTI)

A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)

Legfrissebb hírek

Francia Alpok 2030: a síalpinizmus marad a programban

Téli olimpia 2026
2026.06.25. 23:03

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

Tizenkét év doppingbüntetés a vb-ezüstérmes amerikai sprinternek

Atlétika
2026.06.06. 12:45

Lyonban lehet a hokitorna a 2030-as téli olimpián

Téli sportok
2026.06.01. 20:02

Téli olimpia 2038: a svájciak többsége támogatja a rendezést

Egyéb egyéni
2026.05.06. 18:56

Doppingvétségért összesen 291 oroszt büntetett a WADA a moszkvai laboradatok alapján

Egyéb egyéni
2026.05.01. 16:35

„Lehet, hogy visszavonulok” – Lindsey Vonn még nem tudja, mit tartogat neki a jövő

Téli sportok
2026.05.01. 13:36

Az IIHF elnöke aggódik a 2030-as olimpiai hokitorna miatt

Téli sportok
2026.04.30. 18:39
Ezek is érdekelhetik