Két újonc a válogatottban

K. J.K. J.
2005.02.24. 22:20
Címkék
A jövő hét végén lép először pályára a Davis-kupa 2005-ös kiírásában a magyar válogatott, méghozzá Monaco ellen. Eredetileg idegenben játszott volna csapatunk, de mivel a házigazdák jelezték, nem tudják biztosítani a helyszínt, arra kérték a magyar szövetséget, hogy hozza tető alá az összecsapást - ez meg is történt, Hódmezővásárhely lesz a házigazda.
Kellner Ádám elôször szerepel a Davis-kupa-keretben (Fotó: Farkas József)
Kellner Ádám elôször szerepel a Davis-kupa-keretben (Fotó: Farkas József)
Kellner Ádám elôször szerepel a Davis-kupa-keretben (Fotó: Farkas József)
Kellner Ádám elôször szerepel a Davis-kupa-keretben (Fotó: Farkas József)
Kellner Ádám elôször szerepel a Davis-kupa-keretben (Fotó: Farkas József)
Kellner Ádám elôször szerepel a Davis-kupa-keretben (Fotó: Farkas József)

"Arrafelé imádják a teniszt az emberek, már csak ezért is nagyon szeretnék pályára lépni" - jelentette ki a Hód TC-t erősítő Bardóczky Kornél. Ettől függetlenül nem biztos, hogy a világranglista 336. helyén álló magyar játékos aktív részese lesz a csatának, makacs mellizomsérülése miatt egyelőre nem kockáztatja meg a fej fölüli ütéseket, az alapvonalról is csupán hétfő óta ütögeti labdát. "Bízom abban, hogy Kornél felépül erre a meccsre, igaz, megvan a B-tervem is, arról viszont még nem beszélnék" - jegyezte meg Kiss Sándor kapitány, akinek az emberei tavaly simán bentmaradtak az Euro-afrikai zóna II. csoportjában.

Ha Bardóczky nem lesz harcra kész, alighanem Kisgyörgy Gergely és Kiss Sebő vár bevetésre, sőt a keretben van két utánpótláskorú teniszezőnk (két újonc), a decemberi Raiffeisen GP-n megcsodált Kellner Ádám és Lukács Dénes: ügyes, egyáltalán nem betojós teniszezők, a jövőben alapemberek lehetnek a válogatottban.

Visszatérve a monacóiakhoz: néhány éve jártak már nálunk, és bár nyertünk ellenük, nem szabad lebecsülni őket. "Van egy fiatal játékosuk, egy éve lett profi, és már ötszázon belül van a rangsorban" - mondta a 22 éves Benjamin Balleret-ről (471.) Bardóczky. Továbbjutás esetén a norvég-ukrán párharc győztesével játszik a csapatunk, mindenképpen idegenben. ---- E ---- &
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
3 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
50 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik