Tenisz: világbajnokokat hirdetett a nemzetközi szövetség
A két világelsőt, Angelique Kerbert és Andy Murrayt nevezte meg az idei év világbajnokának a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF). Mindketten először érdemelték ki ezt az elismerést.
A szervezet az eredmények alapján hirdet győztest, a Grand Slam-tornák – és idén a riói olimpia – nagyobb súllyal esnek latba.
A szervezet az eredmények alapján hirdet győztest, a Grand Slam-tornák – és idén a riói olimpia – nagyobb súllyal esnek latba.
A német Kerber 2016-ban megnyerte az Australian Opent és a US Opent, míg Wimbledonban, az ötkarikás játékokon és a WTA-világbajnokságon a döntőig jutott. Előtte Steffi Graf volt az utolsó német, akit kitüntettek ezzel a címmel (1996).
Murray idén összesen kilenc tornán diadalmaskodott, köztük Wimbledonban és az ATP-vb-n, továbbá a riói olimpián megvédte a címét, s ezzel az első játékos, aki két egyéni aranyéremmel büszkélkedhet.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



