Tenisz: nehéz döntés – edzőt váltott a korábbi világelső

MTI MTIMTI MTI
2017.11.16. 16:43
Angelique Kerber korábbi világelső teniszező csütörtökön bejelentette, hogy edzőt váltott.

„Mindent köszönök Torben Beltznek, amit értem tett. Eddigi pályafutásom legjobb emlékei közösek. Nemcsak az edzőm volt, hanem igaz barát is, és ez nem fog változni” – írta közösségi oldalán a 29 éves német játékos.

Kerber tavaly az Ausztrál és az Amerikai nemzetközi bajnokságot megnyerte, míg Wimbledonban, valamint a WTA-világbajnokságon és a Rio de Janeiró-i olimpián döntős volt. Szeptemberben a világranglista élére lépett, de az idei szezon rossz eredményei miatt jelenleg csak a 21. helyen áll.

„Nehéz döntés volt, ám új fejezetet kell kezdenem a karrieremben, egy új edzővel” – tette hozzá.

Kerber új trénere a 37 éves Wim Fissette lesz, aki korábban Kim Clijsters, Simona Halep, Viktorija Azarenka és Konta Johanna munkáját is irányította.

„Hamarosan itt a következő idény, és izgatottan várom a közös munkát az új edzőmmel. Ez egy új esély, kíváncsi vagyok, mit tudunk együtt elérni” – fogalmazott Kerber.

 

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik