Wimbledon: Stollárék 49 perc alatt bejutottak a második körbe

KLEIN RON (London)/NSO (Budapest)KLEIN RON (London)/NSO (Budapest)
2018.07.06. 13:39
A szerencsés vesztesként főtáblára kerülő Stollár Fanny, Georgina García Pérez duó 6:1, 6:2-re megverte a Mandy Minella, Anastasija Sevastova kettőst a wimbledoni teniszbajnokság női páros versenyének első fordulójában.

A magyar, spanyol kettős az első szettben 5:0-ra, a másodikban 4:0-ra is vezetett. A találkozó mindössze 49 percig tartott.

Stollárék következő ellenfele a 12. kiemelt Nicole Melichar, Kveta Peschke amerikai, cseh duó lesz.

„Amikor kikaptunk a selejtezőben, tudtuk, hogy második helyen leszünk a szerencsés vesztesek listáján, szóval végig úgy terveztük, hogy felkerülünk a főtáblára. Csütörtökön nem játszottunk, aminek nem örültünk, hiszen egész nap a meccsünkre készültünk. De egy nappal később is arra koncentráltunk, hogy a saját játékunkat játsszuk, nem is igazán volt esélyük az ellenfeleinknek. A második fordulóban is az lesz a kulcs, hogy jól kell adogatnunk és gyorsan teniszeznünk” – jelentette ki Stollár Fanny.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (34 000 000 font, fű)
NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Stollár, García Pérez (magyar, spanyol)–Minella, Sevastova (luxemburgi, lett) 6:1, 6:2

Legfrissebb hírek

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék kikaptak az elődöntőben

Tenisz
22 órája

Fucsovics és Marozsán a harmadik körben egymással is találkozhat Wimbledonban

Tenisz
Tegnap, 12:17

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék bejutottak az elődöntőbe

Tenisz
2026.06.24. 18:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Doppingvétség miatt négy évre eltiltották a 2023-as női wimbledoni bajnokot

Tenisz
2026.06.22. 16:33

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54
Ezek is érdekelhetik