A francia Alizé Cornet három játszmában kikapott a svéd Johanna Larssontól a US Open első fordulójában. A mérkőzésen egy nem mindennapi közjátéknak lehettek szemtanúi a nézők: a második és a harmadik szett között, a nagy hőségre való tekintettel elrendelt szünet után Cornet fordítva felvett pólóban érkezett vissza a pályára, ahol gyorsan levette, majd jól visszavette azt – ezért azonban a bíró (sportszerűtlen magatartás címén) figyelmeztetést adott neki.
A világranglista 31. helyén álló francia teniszező nem értett egyet a döntéssel – egy újabb figyelmeztetés már egy játék nélküli pontot jelentett volna az ellenfelének –, a játékvezető viszont azzal magyarázta a figyelmeztetést, hogy a nők nem öltözhetnek át a pályán.
Az eset a Twitteren is nagy hullámokat keltett, sokak szerint szexizmus, hogy a férfiak igen, a nők viszont nem öltözhetnek át a pályán. Mások azzal magyarázták a játékvezető döntését, hogy Cornet késleltette a játékot, és ezért figyelmeztették – ha ez egy szünetben történik a padjánál, nem kapott volna büntetést.
Legfrissebb hírek

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré
Képes Sport
2026.06.25. 14:56

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban
Tenisz
2026.06.21. 21:18

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik

