
Negyedik WTA-tornagyőzelmét aratta karrierje során Barty (Fotó: twitter.com)
A 22 éves ausztrál Ashleigh Bartyt nyerte meg a miami mestertornát, miután két szettben 7:6, 6:3 arányban legyőzte a világranglista 5. helyén álló Karolína Plískovát a WTA-torna döntőjében.
Az első szettben mindkét játékos egyszer-egyszer vesztett adogatást, majd végül rövidítésben Barty simán behúzta a játszmát az elődöntőben Simona Halepet búcsúztató cseh versenyző ellen.
A folytatás is küzdelmes mérkőzést hozott: a 22 éves ausztrál teniszezőnő brékelőnybe került a második szett elején, majd a mérkőzés utolsó játékában is saját játékot vesztett Plísková, így 6:3 arányban megnyerte a játszmát Barty, és egyben a mérkőzést.
Ez volt Barty negyedik WTA-tornagyőzelme karrierje során.
WTA-torna, Miami, (9,035,428 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ
Barty (ausztrál, 12.)–Ka. Plísková (cseh, 5.) 7:6 (7–1), 6:3
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Serena Williamsék párosa visszalépett a londoni tenisztornától
Tenisz
2026.06.10. 19:43

Udvardy Panna kiejtette az első kiemeltet
Tenisz
2026.06.08. 12:55

Udvardy Panna a legjobb magyar női teniszező
Tenisz
2026.06.08. 09:52

Tenisz: Fucsovics Márton az év végén válaszút elé érkezik
Tenisz
2026.05.25. 19:55

Udvardy Panna az elődöntőben búcsúzott a rabati tenisztornán
Tenisz
2026.05.22. 15:24
Ezek is érdekelhetik

