Koronavírus: 6 millió dolláros segélyalap a teniszezőknek
A teniszvilágot irányító nemzetközi szervezetek és a négy Grand Slam-torna szervezői bejelentették, hogy hatmillió dolláros segélyalapot hoznak létre a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került játékosok megsegítésére.
A program mintegy 800 egyes és párosjátékost érint a női és a férfi körversenyeken.
„A segélyalap-program demonstrálja a sportági összefogást a válságban” – áll a férfi, illetve a női versenyeket szervező ATP és WTA, valamint a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) közös közleményében.
A pénz elosztását az ATP és a WTA koordinálja, az összeget egyenlő arányban kapja a két nem. Hogy ki jogosult a támogatásra, azt a világranglistás helyezés mellett a korábbi kereset is meghatározza.
A profi teniszezők idénye március elején szakadt félbe a pandémia miatt, és július 13-ig biztosan nem indul újra. A tornák elmaradása miatt több, leginkább alacsonyabban rangsorolt játékos nehéz anyagi helyzetbe került.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



