
Polasek (balra) és Dodig nyerte a férfi párosok versenyét Melbourne-ben (Fotó: AFP)
A kilencedik helyen kiemelt Ivan Dodig, Filip Polasek horvát, szlovák duó nyerte a férfi párosok döntőjét az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon.
A győztes duó a vasárnapi döntőben a címvédő, ötödikként rangsorolt Rajeev Ram, Joe Salisbury amerikai, brit kettőst verte meg két szettben, 1 óra 27 perc alatt.
A 36 éves Dodig második Grand Slam-trófeáját szerezte meg a 2015-ös Roland Garros után, míg az egy évvel fiatalabb Polasek első GS-diadalát ünnepelhette párosban.
A szombaton vegyes párosban a cseh Barbora Krejcíková oldalán diadalmaskodó 36 éves Ramnek tehát nem sikerült a duplázás.
AUSTRALIAN OPEN, Melbourne, (kemény pálya, 80 000 000 ausztrál dollár összdíjazás)
FÉRFI PÁROS, DÖNTŐ
Dodig, Polasek (horvát, szlovák, 9.)–Ram, Salisbury (amerikai, brit, 5.) 6:3, 6:4
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik


