Tenisz: nem indul új versenyen a US Openig Djokovics

2021.08.10. 10:23
null
Cincinnatiben sem lép pályára a világelső (Fotó: AFP)
A hónap végén kezdődő amerikai nyílt bajnokságig nem versenyez Novak Djokovics, a szerbek 20-szoros Grand Slam-bajnok teniszezője.

 

A világelső hétfőn jelentette be, hogy a jövő héten Cincinnatiben sem lép pályára, ahol címvédőként indult volna.

„Egy kicsit több időre van szükségem a regenerálódáshoz a januári Australian Opentől a tokiói olimpiáig tartó, kimerítő utat követően. Most már a US Openre koncentrálok, és a családommal töltöm az időt” – közölte a 34 éves játékos.

Djokovics megnyerte az év eddigi három GS-versenyét, és az ausztrál Rod Laver 1969-es menetelése óta ő lehet az első, aki egy éven belül mind a négy nagy tornán diadalmaskodik. Az úgynevezett Golden Slam viszont már nem jöhet össze neki, mivel a tokiói játékokon az elődöntőben kikapott a későbbi aranyérmes német Alexander Zverevtől.

Japánból végül érem nélkül távozott, mivel a bronzmérkőzésen is alulmaradt a spanyol Pablo Carreno Bustával szemben, majd a vegyes páros bronzmeccsétől vállsérülésre hivatkozva visszalépett.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik