Wimbledon: Oszaka Naomi az idén sem indul a tornán

Oszaka Naomi (Fotó: AFP)
Az idén sem indul a wimbledoni teniszbajnokságon Oszaka Naomi, a japánok négyszeres Grand Slam-győztese.
A 24 éves exvilágelső szombaton közölte, hogy Achilles-ín-sérülése miatt visszalép a június 27-én rajtoló londoni GS-versenytől.
Oszaka korábban azt hangoztatta, hogy bizonytalan a wimbledoni szereplése, mivel az orosz és a fehérorosz teniszezők kizárása miatt a női sorozatot szervező WTA válaszul nem ad ranglistapontot a londoni eredmények után, ő pedig „bemutató tornákon" nem tud száz százalékot nyújtani.
A mentális egészsége miatt már több viadalt – köztük tavaly a wimbledonit is – kihagyó japán játékos legutóbb a Roland Garroson lépett pályára, ahol az első fordulóban kiesett. Ebben az évben csupán 17 meccset vívott, és jelenleg 43. a világranglistán.
Legfrissebb hírek

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban
Tenisz
2026.06.21. 21:18

Carlos Alcaraz nem indul Wimbledonban sem – hivatalos
Tenisz
2026.05.19. 17:31
Ezek is érdekelhetik





