Tenisz: Swiatek nyerte a WTA-vb-t és újra világelső

2023.11.07. 08:45
null
Iga Swiatek legyőzte Jessica Pegulát a WTA-vb döntőjében és újra világelső (Fotó: Getty Images)
Iga Swiatek nyerte meg a mexikói Cancúnban rendezett női tenisz-világbajnokságot, így újra ő a világelső.   

 

A lengyel játékos a hétfői fináléban rendkívül simán, 6:1, 6:0-ra győzte le az amerikai Jessica Pegulát. A 22 éves teniszező ezzel az idényzáró viadal történetének legfölényesebb diadalát aratta, az eddigi rekordot az amerikai Martina Navratilova és belga Kim Clijsters tartotta, előbbi az 1983-as, utóbbi a 2003-as finálét nyerte két elbukott játékkal.

Swiatek – aki hárommillió dollár keresett sikerével – azzal is új csúcsot állított fel, hogy mindössze 20 játékot vesztett a tornán, a csoportkörös lebonyolítás 2003-as visszaállítása óta a rekordot az amerikai Serena Williams tartotta, aki 2012-ben 32 játékot bukott el.

NŐI TENISZ
WTA-VILÁGBAJNOKSÁG, CANCÚN (kemény pálya, 9 millió dollár)

Swiatek (lengyel)–Pegula (amerikai) 6:1, 6:0

Legfrissebb hírek

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
2026.06.25. 14:56

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban

Tenisz
2026.06.21. 21:18

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Udvardy Panna a legjobb magyar női teniszező

Tenisz
2026.06.08. 09:52

Serena Williams London után Berlinben is pályára lép

Tenisz
2026.06.05. 13:04

Simán megverte Kosztyukot, a 19 éves Andrejeva bejutott a Roland Garros döntőjébe

Tenisz
2026.06.04. 16:41

Arina Szabalenka: Legszívesebben azonnal abbahagynám a teniszt

Tenisz
2026.06.03. 18:26

Újabb óriási meglepetés a Roland Garroson: Szabalenka szettelőnyről kikapott a negyeddöntőben

Tenisz
2026.06.03. 15:57
Ezek is érdekelhetik