Szaúd-Arábiába költözik a WTA-világbajnokság

2024.04.04. 15:46
2023-ban Iga Swiatek diadalmaskodott a Cancúnban rendezett WTA-világbajnokságon (Fotó: Getty Images)
A következő három évben Szaúd-Arábia lesz a női tenisz WTA-világbajnokság házigazdája.

A női versenyeket szervező WTA csütörtökön közölte, hogy 2026-ig Rijád ad otthont a szezonzáró 8 fős szupertornának, méghozzá rekordot jelentő 15.25 millió dolláros (5.5 milliárd forint) összdíjazással. Ez 70 százalékkal több a tavalyi összegnél. Az utóbbi öt vb-t öt különböző helyszínen rendezték meg.

A női tenisz legendás alakjai közül korábban Martina Navratilova és Chris Evert is élesen bírálta a tervezetet, csatlakozva a jogvédő csoportok kritikájához, mely szerint a nők jelentősen háttérbe szorulnak a szaúdi társadalomban.

A férfi részéről eddig az U20-as ATP-világbajnokság költözött Dzsiddába, és a szaúdi vezetés sajtóhírek alapján több milliárd dollárt szán a további terjeszkedésre a teniszvilágban.

Az idei WTA-vb-re november 2. és 9. között kerül sor a szaúdi fővárosban.

 

Legfrissebb hírek

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
2026.06.25. 14:56

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban

Tenisz
2026.06.21. 21:18

Udvardy Panna a legjobb magyar női teniszező

Tenisz
2026.06.08. 09:52

Serena Williams London után Berlinben is pályára lép

Tenisz
2026.06.05. 13:04

Simán megverte Kosztyukot, a 19 éves Andrejeva bejutott a Roland Garros döntőjébe

Tenisz
2026.06.04. 16:41

Arina Szabalenka: Legszívesebben azonnal abbahagynám a teniszt

Tenisz
2026.06.03. 18:26

Újabb óriási meglepetés a Roland Garroson: Szabalenka szettelőnyről kikapott a negyeddöntőben

Tenisz
2026.06.03. 15:57

Bejutott az elődöntőbe a Roland Garros lengyel meglepetésembere

Tenisz
2026.06.03. 13:39
Ezek is érdekelhetik