Horváth Gábor: az FTC-ből Spanyolországba szerződött

T. N.T. N.
2006.07.25. 00:53
Címkék
A Ferencváros utánpótlás-nevelése a legjobbak közé tartozik Magyarországon, amelyet az utóbbi években külföldre került labdarúgók is igazolhatnak. A népligeti utánpótlásbázison nevelődött Somodi Bence és Vass Ádám – ők már Angliában futballoznak –, valamint Horváth Gábor, aki Spanyolországban tölti a következő évet.
A Ferencváros 17 esztendős belső védőjét a télen kereste meg Ladinszky Attila menedzser, és a spanyolokkal egyetemben egyhetes próbajátékot ajánlott számára. Horváth Gábor a Real Betis több edzésén, és egy csapaton belüli mérkőzésen bizonyította, nem járnak vele rosszul, ha megkötik a szerződést. A Betis vezetői is felismerték a lehetőséget a fiatal labdarúgóban, és március elsején már Sevillában kellett edzésre jelentkeznie.„Ezúton szeretném megköszönni a Ferencvárosnak a segítséget, hiszen márciustól három hónapon keresztül, külön engedéllyel készülhettem a Betisnél – hálálkodott a tíz esztendeig a zöld-fehéreknél futballozó Horváth Gábor. – Mivel a szerződésem télen még a Fradihoz kötött, meccsen nem játszhattam, de így is profi körülmények között készülhettem. Bár nincs annyi pálya, mint a Népligetben, mégis minden igényt kielégítenek a spanyol lehetőségek.”Nos, a jobblábas védő tovább koptathatja a Real Betis stadionjának gyepszőnyegét, hiszen július 28-án ismételten Sevillába utazik, mégpedig azért, hogy aláírja egy évre szóló szerződését. Mivel a spanyol nyelvet korábban elsajátította, minden idegszálával a futballra koncentrálhat. A meggyőző teljesítményre szükség lesz, hiszen a Joaquin Perra irányításával készülő Betis B csapatában már korábban is számítottak Horváth Gáborra, ami a következő szezonban sem változhat.

„A Betis második számú csapata a spanyol harmadosztályban szerepel, s mivel a tavasszal még nem játszhattam tétmérkőzésen, nagyon bízom benne, hogy ezúttal lehetőséghez jutok. Felemelő lenne a profik között szerepelni. Úgy hallottam, hogy Joaquin Perra helyett új edző irányítja majd a Betist, de nem aggódom a jövőm miatt. Úgyis minden a pénteki tárgyaláson dől el.”

Egy esztendő, távol az otthontól, hosszú idő egy fiatal labdarúgó számára, de Horváth Gábor két-három havonta hazalátogathat. No, nem lazítani, hanem vizsgázni, ugyanis tanulmányait Magyarországon folytatja. Nagy utazás előtt áll tehát a 17 esztendős játékos, aki korábban sem félt nekivágni az ismeretlennek.
„Végül is a futballra tettem fel az életem, és csak saját magamat hibáztathatnám, ha nem próbálnám meg, milyen egy erősebb bajnokságban játszani. A spanyol labdarúgás a kedvenceim közé tartozik, mivel itt nem a statikus futballt erőltetik, hanem hagynak teret a kreativitásnak is. A Fradiban az ősszel négy gólt rúgtam, és erről a szokásomról a Betisnél sem szeretnék lemondani.”

Bár Spanyolország messze van, a Ferencváros után mostantól a Real Betis zöld-fehér meze is közel áll majd Horváth Gábor szívéhez.
Legfrissebb hírek

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
13 perce

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
26 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
26 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
27 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
55 perce

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
58 perce

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik