Ökölvívás: jól kezdte az évet a leányválogatott Szerbiában

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2023.01.24. 09:11
Címkék
Az elmúlt napokban népes csapattal bizonyított szerbiai nemzetközi ökölvívóversenyen a magyar női szakág, a küldöttségben pedig számos utánpótláskorú sportoló is helyet kapott, sőt érmet is szerzett.

Nem kellett sokat várni az év első komoly nemzetközi ökölvívó-megméretésére a női szakág képviselőinek: a magyar csapat magas létszámmal, tizennyolc fővel képviseltette magát a szerbiai női Nemzetek Kupáján. Az eseményen minden korosztályban szurkolhattunk magyar indulónak, akik közül többen a fináléba is beverekedték magukat.

A serdülők között az újonc Dorkó Laura verekedte be magát a döntőbe, míg a junioroknál Talpas Roxána mellett Nyögéri Sára és Rába Noémi is a fináléig menetelt – utóbbi kettő egymással nézhetett farkasszemet, végül Rába nyakába került az aranyérem. A második döntős napon jött el az ifjúságiak ideje, az érempaletta pedig tovább bővült: Turbucz Klaudia és Komjáthi Nóra is magabiztosan vette az akadályt, utóbbinak meg sem kellett izzadnia, már az első menetben véget vetettek a meccsének. A felnőttek között sem jöttek zavarba a fiatalok, a 19 esztendős Mezei Petra egyhangú pontozással verte a szerb ellenfelét, az U22-es Hoffmann Réka viszont ezüstéremmel fejezte be a „nagyok” között a viadalt.

„A serdülők először mutathatták meg magukat a válogatottban, közülük Dorkó Laura szoros összecsapáson kapott ki a döntőben, ami nagyon szép kezdés; emellett még egy bronz született a korosztályban. Be lettek dobva a mély vízbe a kicsik – kezdi a női válogatott vezetőedzője, Seres Attila az Utánpótlássportnak. – A juniorjaink remekül szerepeltek, az 52 kilogrammosok között ráadásul magyar döntő alakult ki.

Örömteli, hogy ennyi tehetséges lány alkotja ezt a korosztályt. Látszott még a teljesítményeken, hogy év eleje van, ennek ellenére eredményes napokat zártunk, nincs ok a panaszra.

Az ifik esetében igazán tavasszal indul majd be a bokszélet, addig kell csúcsformába kerülni, hiszen Európa-bajnokság közeleg, ám előtte is lesznek komoly feladatok, mint például a Dracula Open februárban. A hivatalos meccsek mellett rengeteg felkészülési összecsapáson vettek részt az ökölvívóink, ami minden eseményen elengedhetetlen a tapasztalatszerzés szempontjából. A keretekkel kapcsolatban érdemes megjegyezni, hogy több élversenyzőnk, például Hámori Luca is pihenőt kapott a sűrű év vége miatt.”

(A kiemelt kép forrása: Magyar Ökölvívó Szakszövetség)

Legfrissebb hírek

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
12 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
23 perce

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
36 perce

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
49 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
56 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
1 órája

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik