Ökölvívás: csúcsformába került az év első felében Zsigó Csaba

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2023.06.13. 14:41
Címkék
Korábban sem kerülték el a jó eredmények, 2023 első fele viszont egészen remekül sikerült a DVSC 18 éves ökölvívójának, Zsigó Csabának, aki nemrégiben az ifjúsági Eb-n szerzett bronzérmet, a múlt héten pedig az egri Bornemissza-emlékversenyen állhatott fel a dobogó felső fokára.

A május elején véget érő ifjúsági Európa-bajnokságon az eddigi legjobb magyar eredményeket érték el hazánk fiataljai, akik összesen hét érmet szereztek a jereváni kontinensviadalon. A terméshez Zsigó Csaba is hozzájárult, aki a 48 kilogrammosok között bronzérmet szerzett. A fiatal jó formában érkezett Örményországba, hiszen már az év első hónapjaiban is megmutatta a tudását a nemzetközi mezőnyben, korábban pedig négyszer a magyar bajnokságot is megnyerte.Zsigó Csaba is hozzájárult, aki a 48 kilogrammosok között bronzérmet szerzett. A fiatal jó formában érkezett Örményországba, hiszen már az év első hónapjaiban is megmutatta a tudását a nemzetközi mezőnyben, korábban pedig négyszer a magyar bajnokságot is megnyerte.

„Ötödikes koromban az egyik csapattársam csábított le a bokszterembe, akkor ismerkedtem meg a sportággal, ám ezután még egy kisebb kihagyás következett, mielőtt komolyabban elkezdtem volna foglalkozni vele – emlékszik vissza a kezdetekre a 18 éves ökölvívó. – Ekkoriban még fociztam is a bunyóval párhuzamosan, és bár mindkettőt versenyszerűen űztem, végül az utóbbinál kötöttem ki. Tetszett, hogy magamért küzdök, minden egyes edzésen azért dolgozok, hogy jobb legyek.

Már az első meccsemen éreztem, hogy ez az én sportom;

emlékszem, már a 2019-es országos bajnokságomon ezüstérmes lettem, szerintem véleményes pontozással, ami még több motivációt adott a folytatásra. Egy évvel később már nyerni tudtam, egyúttal a legharcosabb versenyzőnek is megválasztottak. Akkor éreztem, hogy akár komoly célokat is kitűzhetek magam elé.”

A komoly célokkal pedig az eredmények is megérkeztek: a DVSC neveltje a nemzetközi megméretéseken is egyre jobban teljesített, idén pedig az ifi Eb-n pályafutása eddigi legnagyobb sikerét érte el.

„Nem gondolkozom azon, hogy vb-n vagy Eb-n bokszolok éppen, ezt mindig kizárom, csak arra koncentrálok, hogy jól teljesítsek. Így nincs rajtam teher, nem izgulom túl a versenyt. Úgy vettem észre, hogy eddig is sikerült fejlődnöm, de talán az idei évben kezdtem el igazán megindulni fölfelé, nem voltam még ennyire jó formában. A legfőbb célom, hogy a felnőtt korosztályra beérjek; jövőre már az U22-esek között indulhatok, szeretnék ott lenni és minél jobb eredményt elérni az Eb-n!”

(Kiemelt képünkön: Zsigó Csaba öröme a Bornemissza-emlékversenyen Fotó: Chryztoph, MÖSZ)

Legfrissebb hírek

A magyar női rögbisek ötödik helyen végeztek az Eb chisinaui tornáján

Egyéb csapat
1 perce

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
6 perce

A Bahrain nem nevezte Valter Attilát a Tour de France-ra

Kerékpár
15 perce

Fekete–sárga csatával indul a kieséses szakasz – a mai mezek

Foci vb 2026
35 perce

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
47 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
48 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
1 órája

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
1 órája
Ezek is érdekelhetik