Evezés: eljött a fiatalok ideje

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2025.05.10. 09:20
null
A szövetségi kapitányok szerint elkezdődött az építkezés időszaka a magyar evezésben, a korábbinál nagyobb fókuszba kerülnek a fiatalok.

„Bizakodó vagyok, az idei világversenyeken több éremben gondolkodom, főleg amiatt, mert látok olyan tehetségeket, akik a jövőben gyökeresen megváltoztathatják az evezés pozícióját a magyar sportban; szeretném, ha ezek a fiatalok kiteljesednének a közeljövőben” Simon Béla, az evezős válogatottak szövetségi kapitánya fogalmazott így nemrégiben a honlapunknak, a fiatalok pedig azóta rákanyarodtak az emlegetett eseményekre való felkészülés célegyenesére, hiszen a szövetség április elején a kis-, a hónap végén pedig a csapathajós válogatót is megtartotta, amely után a szakvezetés kijelölte a korosztályos világversenyek sorában elsőként érkező, májusi U19-es Európa-bajnokságra utazó keretet.

Összesen 12 magyar fiatal száll majd vízre Kruszwicában, hat egységnek szurkolhatunk.

A magyar keret a lengyelországi U19-es evezős Eb-re (május 24-25.):

Fiú egypárevezős (1x): Kup Barnabás (MTK, edző: Kup László)
Fiú kétpárevezős (2x): Csutorás Balázs (MTK), Hajdú András (Szegedi Vízisport Egyesület), edző: Simon Tamás
Fiú kormányos nélküli kettes (2-): Makai Samu, Tóth Bertold (Győri Atlétikai Club, edző: Dr. Alföldi Zoltán)

Leány egypárevezős (1X): Demkó Janka (Velencei-tavi és Balatoni Evezős és Vitorlás SE, edző: Illés László)
Leány kétpárevezős (2x): Somogyi Dorka (Szegedi Vízisport Egyesület), Strochmayer Maja (MTK), edző: Dani Zsolt
Leány kormányos nélküli négyes (4-): Tarlós Dóra, Tumpek Flóra, Rádai Bianka (Győri Atlétikai Club), Csókás Kira (Szegedi Vízisport Egyesület), edző: Biró-Lakó Szandra

Kup Barnabás is megméretheti magát az U19-es Eb-n Forrás: MESZ

A hazai szövetség közleménye szerint Ficsor László vezető szövetségi kapitány és Simon Béla a legjobb kilenc közé várja az összes magyar hajót az ifik kontinensviadalán. Ficsor azt is elmondta, hogy a korábbi években eredményes felnőttversenyzők közül tavaly év végén többen is visszavonultak, így

ez most elsősorban az építkezés időszaka, a vezetőség célja az utánpótlás felépítése.

A világversenyek sora tehát májusban kezdődik meg, az említett U19-es Eb-vel, júniusban a felkészülésen lesz a hangsúly, júliusban viszont érkezik az U23-asok idei célversenye, a világbajnokság, szintén Lengyelországban, Poznanban. 

Augusztusban az U19-esek világbajnoksága vár a fiatalokra, a hónap első felében öt napon át zajlik majd a viadal, végül pedig az U23-asok Európa-bajnokságán szurkolhatunk a magyar fiataloknak, szeptember első hétvégéjén.

(Kiemelt képünk forrása: MESZ)

 

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
2 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
4 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
9 órája

Vízilabda: sima sikerrel kezdett az U18-as fiúválogatott a vb-n

Utánpótlássport
16 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
16 órája

Kosárlabda: kétszer legyőzte a portugálokat az U20-as férfiválogatott

Utánpótlássport
17 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 9:37

Kajak-kenu: Csorba bizonyította, nem véletlen volt a tavalyi remeklés

Utánpótlássport
2026.06.26. 17:24
Ezek is érdekelhetik