Cselgáncs: jó szereplés, kis hiányérzettel – két érem az ifjúsági Eb-n

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2025.06.29. 20:32
null
Egy arany- és egy bronzéremmel, illetve egy ötödik és négy hetedik helyezéssel zártak a magyar korosztályos dzsúdósok a szkopjei ifjúsági Európa-bajnokságon. Biró Norbert szövetségi edző vegyes érzésekkel értékelt az esemény után.

Vasárnap a vegyes csapatversennnyel zárult a szkopjei ifjúsági cselgáncs Európa-bajnokság programja. A Fedora Ferenc, Kunyik Botond, Gál Kristóf, Tulik Olivér, Szekeres Ábel, Csermák Dániel, Kiss Viktória, Bozsó Zita, Pintér Júlia, Botos Lujza összetételű magyar válogatott a nyolcaddöntőben a görögök ellen kezdett, és 4–3-ra vereséget szenvedett, így a 16 között búcsúzott is a további küzdelmektől.

Korábban az egyéni versenyekben

Csermák Dániel (+90 kg; DVTK) arany-, Fedora Ferenc (60 kg; DSI Debrecen) bronzérmes lett,

(+90 kg; DVTK) arany-, (60 kg; DSI Debrecen) bronzérmes lett,

míg Radics Maja (40 kg; Mogyi-Bajai JC) az ötödik, Szabó Milán (50 kg; Budapesti Honvéd), Kunyik Botond (60 kg; Tatabányai SC), Vas Mira (52 kg; UTE) és Bozsó Zita (57 kg; Budapesti Honvéd) pedig egyaránt a hetedik helyen végzett.

– kezdte értékelését Biró Norbert szövetségi edző az Utánpótlássportnak. – Az tudvalevő, hogy az előzetes éremesélyekkel általában úgy érdemes kalkulálni, hogy ha azoknak a fele aztán a versenyen is realizálódik, akkor az már jó szereplésnek könyvelhető el. Jelen esetben hat versenyzőnk esetében lehetett az éremszerzés reális elvárás, ehhez képest végül kettő dobogós jött össze, ami értelemszerűen kevesebb, mint a három, vagyis a hat fele.

Legutóbb még 2022-ben sikerült aranyérmet nyernünk az ifi Eb-n, de az elmúlt két évben sajnos nem jött össze elsőség, így az különösen örvendetes, hogy sikerült megtörni ezt szériát, és újra volt versenyzőnk a dobogó tetején.

Fedora Ferenc (kékben) bronzérmet szerzett a 60 kilósok között Szkopjéban Forrás: EJU

Az egyéni versenyekben a magyar küldöttség a nyolcadik helyen zárt a nemzetek rangsorában.

„A hiányérzetem mellett viszont a szereplésünknek azt a részét nagyon pozitívnak látom, hogy

Az ifikre a folytatásban is sűrű nyári versenyprogram vár, ugyanis július végén a szintén szkopjei EYOF-on, majd augusztus végén a szófiai korosztályos világbajnokságon lesz jelenésük a legjobbaknak.

(Kiemelt képen: Csermák Dániel (kékben) aranyérmes lett nehézsúlyban az ifjúsági Eb-n Forrás: EJU)

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
8 órája

Kajak-kenu: Csorba bizonyította, nem véletlen volt a tavalyi remeklés

Utánpótlássport
Tegnap, 17:24

Vízilabda: kezdődik az U18-as fiúk vb-je Portugáliában

Utánpótlássport
Tegnap, 9:02

Birkózás: Báger Barbara az U20-as Eb-n is folytatná a menetelését

Utánpótlássport
2026.06.25. 19:06

Műugrás: Fehér Luca bronzérmes a hazai rendezésű junior Eb-n – VIDEÓ

Utánpótlássport
2026.06.25. 17:38

Sportlövészet: Nyitrai Anna trapban 18., több világcsúcs a junior-vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:59

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kosárlabda: jót tettek az amerikai tapasztalatok Toman Rékának

Utánpótlássport
2026.06.24. 17:00
Ezek is érdekelhetik