Vizes vb: Wladár Sándor átvette a zászlót

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2025.08.03. 13:10
null
Wladár Sándor a vb zászlójával – kezdődik a visszaszámlálás 2027-ig (Fotó: MTI/Illyés Tibor)
A szingapúri világbajnokság medencés úszóversenyeinek vasárnapi döntői előtt hivatalosan is megtörtént a zászlóátadás, amivel Budapest megkezdte „felkészülését” a két év múlva sorra kerülő világeseményre.

A rövid ceremónián Wladár Sándor, a Magyar Úszószövetség elnöke vette át a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség zászlóját Huszain al-Muszallamtól, a World Aquatics első emberétől.

Az ünnepségen részt vettek a magyar úszóválogatott tagjai is.

Az eseményt Mága Zoltán világhírű hegedűművész előadása zárta.

A vb zárónapjának döntőiben három magyar érdekelt, Kós Hubert 50 méter háton, Zombori Gábor 400 méter vegyesen, Sárkány Zalán pedig 1500 méter gyorson ugrik medencébe.

 

Legfrissebb hírek

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
2 órája

Szántó Dávid: Ezzel a stábbal garancia lesz arra, hogy a megfelelő színvonalon rendezzük meg a 2027-es vizes vb-t

Úszás
13 órája

Úszás: egy év múlva rajtol itthon a vizes világbajnokság

Úszás
23 órája

Iráni–izraeli háború: légtérzár miatt Ománban rekedt a magyar úszóválogatott egy része

Úszás
2026.02.28. 15:34

Végleges a 2027-es vizes vb menetrendje

Úszás
2026.02.02. 14:34

„Továbbra is Kazany marad a 2028-as vizes Európa-bajnokság házigazdája”

Úszás
2025.12.24. 14:16

Wladár Sándor: Az év végén megint megcsillant a fény, ami azt mutatja, van jövője a magyar úszósportnak

Úszás
2025.12.21. 09:57

Hivatalos a 2027-es budapesti vizes világbajnokság időpontja, az MVM Dome is a helyszínek között

Úszás
2025.12.15. 18:15
Ezek is érdekelhetik