Rudic válogatott ötletei

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2002.09.04. 21:57
Címkék
Régi kapcsolatait mozgósította Ratko Rudic, az amerikai válogatott horvát származású szövetségi kapitánya, akinek rendre támad valami világmegváltó ötlete. A legfrissebb éca, hogy mind a szerb, mind a horvát szövetség illetékeseivel tárgyalásba kezdett, s be kívánja nevezni az amerikai csapatot vagy az egyik, vagy a másik bajnokságba (esetleg mindkettőbe). A jugók – Rudicnak szerb a felesége, a nyolcvanas években kapitányként egy évtizeden át Belgrádban élt – már beleegyezésüket adták, s meglehet, a horvátok is igent mondanak. Attól fogva már csak a nagy Ratkón múlik, melyik országban vonul fel fiaival.A "Team USA” természetesen versenyen kívül indulna, s nem is tartózkodna egy teljes idényen át a szomszédoknál, egy-másfél hónap alatt letudná mérkőzéseit. Rudic azzal indokolta ötletét, hogy gárdájának szoknia kell az új stílust, amelyben az erő dominál. "A Világkupán bedaráltak bennünket, nem véletlenül lett mindhárom csoportellenfelünk érmes a végén – nyilatkozta az edzőként korábban három olimpiai aranyat nyert szakember. – A jugoszláv–ma-gyar elődöntőn gladiátorok harcoltak egymással, nekünk pedig alkalmazkodnunk kell ehhez a játékstílushoz.”Megkérdeztük a témával kapcsolatban Kemény Dénest, a magyar együttes szövetségi kapitányát, elvégre idén úton-útfélen belebotlottunk a jenkikbe (de találkoztunk velük Sydneyben és Fukuokában is), s nem kizárt, Barcelonában és Athénban is összefutunk velük. "Véleményem szerint sokat nem nyernek ezzel, jóllehet a cél világos: Rudic azt szeretné, ha az amerikai játékosok sokkal több éles mérkőzést játszanának – vélekedett Kemény. – Válogatottként ugyanannyi kemény derbi jut nekik, mint a mieinknek, viszont a klubszezon alatt nem vesznek részt igazán feszült, magas színvonalú találkozókon. Rudic ezen kíván változtatni, ám úgy vélem, jobban járna, ha a játékosait szétszórná európai klubokban, a horvát bajnokságban versenyen kívül indulva ugyanis ezek a srácok aligha szokhatnak hozzá az európai csaták hőfokához. Egyszerűen azért, mert nem hiszem, hogy mondjuk a rijekai csapat ugyanolyan komolyan venné az ellenük vívott meccset, mint mondjuk a splitiek elleni derbit. Vagyis azt mondanám, hogyha mindez megvalósul, attól még nem fog eltűnni a magyar és az amerikai válogatott közti különbség, azaz ha megfelelő szinten vízilabdázunk, továbbra is nekünk áll majd a velük vívott mérkőzés.”
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
38 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–2

Foci vb 2026
40 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
51 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
56 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
1 órája

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
1 órája

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik