Férfi vízilabdázóink a héten kétszer is összecsapnak Romániával

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2008.06.16. 15:52
Címkék
Az ötkarikás felkészülés jegyében Románia legjobbjaival játszik a héten két alkalommal is barátságos mérkőzést az olimpiai bajnoki címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott. Kemény Dénes együttese előbb csütörtökön (19 órától) Nagyváradon vendégeskedik, majd másnap este (18 ó) már itthoni medencében, Szolnokon találkozik a két gárda.
Fotó: Meggyesi Bálint (NS-Archív)
Fotó: Meggyesi Bálint (NS-Archív)

A románok ugyan nem jutottak ki a pekingi játékokra, ezzel együtt igen komoly játékerőt képviselnek, s nagyon is megfelelő értékmérőül szolgálhat a szövetségi kapitány számára a két összecsapás.

A közös pólóhistória adatai szerint eddig 94-szer mérkőztek meg a felek, s a mérleg - amint azt a hétfői, margitszigeti sajtótájékoztatón Török László sajtófőnök említette - nyomasztó magyar fölényt mutat, amennyiben 6 döntetlen mellett 81 győzelemmel alig 7 vereség áll szemben. Más kérdés, hogy a Kemény-érában nem termett babér a románoknak, a legszorosabb magyar siker is legalább kétgólos volt.

Az összejövetelen, amely stílusos környezetben, a válogatott jelenlegi budapesti edzéseinek otthonául szolgáló Széchy uszoda partján zajlott, Kemény kapitány a felkészülési mérkőzések hasznáról szólva elmondta, hogy a románokkal, majd a jövő hét szerdáján az Egyesült Államok együttesével tartandó meccsek, illetve a péntektől vasárnapig a görög, a montenegrói és a német válogatottat felvonultató szombathelyi ING Kupa egyként azt szolgálják, hogy minél több játékost kipróbálva meglelje az ideális csapatot.

„Már a két magyar-román meccs is része annak a folyamatnak, amelynek célja, hogy a jelenlegi 18 játékosomból a legjobb 13-at válasszam ki a pekingi olimpiára" - hangsúlyozta a kapitány.

A július 4. és 13. között esedékes málagai Európa-bajnokságra is kitérve, hozzátette, hogy az optimális összetételű olimpiai együttes kiválasztása és véglegesítése már csak azért is kényes feladat, mert az Eb 7-8 mérkőzésén nem lehet változtatni, utána pedig még kevésbé könnyű a csapatba bárkit is visszaépíteni. A keret május 26-a óta tartó olimpiai felkészüléséről annyit árult el, hogy a fiúk az eddigi nagy terhelés miatt igen fáradtak, de a hangulat jó, s mindenki motivált.

"Nyilvánvalóan nem a románok elleni két mérkőzésre készülünk most, de meg fogjuk becsülni a lelátó közönségét mindkét színhelyen, Nagyváradon és Szolnokon egyaránt" - fogalmazott Kemény Dénes.

Az itteni meccs gazdája, a Szolnoki Főiskola SC részéről a kiváló játékos, a klub ügyvezető igazgatói tisztét is ellátó Mohi Zoltán elmondta, hogy "emberemlékezet" óta most először lép fel ismét a magyar válogatott náluk. Nagy érdeklődés előzi meg a meccset, amelyet nem az ob I-ben maradásért küzdő csapat otthonában, hanem a Tiszaligeti Strand és Termálfürdő medencéjében rendeznek meg.

A sajtótájékoztatót annak a megállapodásnak az aláírása zárta, amelyet a szövetség a MOL-lal kötött a férfiválogatott támogatásáról.
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
9 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
28 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
30 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
33 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
37 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
40 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
43 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
55 perce
Ezek is érdekelhetik