Férfi vízilabda: tornát nyert a Honvéd Horvátországban

MTI MTIMTI MTI
2009.09.25. 14:11
Címkék
Pénteki győzelmével, jobb gólkülönbségének köszönhetően megnyerte a négycsapatos horvátországi vízilabdatornát a Honvéd férfi csapata.

A magyar együttes a zárónapon a zágrábi Medvescakot verte meg három találattal, s ez elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy az élen megelőzze a házigazda Sibeniket. 

A Domino Honvéd az első és a harmadik negyedben játszott kifejezetten jól, s utóbbi nyolc percben fordította végérvényesen a maga javára az összecsapást. A hétvégi, pécsi Magyar Kupa-csoportselejtezőre készülő csapatból – amint azt a helyszínről Novák Ferenc szakosztály-igazgató az MTI-nek elmondta – különösen Matajsz Márk tett ki magáért, aki négyszer volt eredményes, de dicséret illeti a háromgólos Marnitz Gergőt is.   

A Honvéd a csütörtöki nyitónapon a szintén a horvát élvonalban játszó riválisok közül 12–10-re nyert a Mornar Split ellen, majd késő este 8–8-ra végzett a Sibenikkel. A torna második helyén a hazai együttes, a harmadikon a fővárosi gárda, a negyediken pedig a Split végzett.

 FÉRFI VÍZILABDA
FELKÉSZÜLÉSI TORNA, HORVÁTORSZÁG
Domino Honvéd–Medvescak Zagreb 12–9 (3–1, 1–4, 6–2, 2–2) 

 

Legfrissebb hírek

Megszavazta a képviselő testület, Benedek Tiborról a Margit-szigeten neveznek el sétányt

Vízilabda
12 perce

Hogyan zárul a H-csoport? Elkezdődött mindkét meccs

Foci vb 2026
40 perce

Vb 2026: Zöld-foki-szigetek–Szaúd-Arábia 0–0

Foci vb 2026
55 perce

Vb 2026: Uruguay–Spanyolország 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Szombati sportműsor: zárul a vb-csoportkör, Anglia, Ghána és Horvátország is az elsőségért csatázik

Minden más foci
1 órája

Yamal, Oyarzabal, Baena hármassal rohamoznak a spanyolok Uruguay ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
1 órája

Aranybánya a repülőtéren

Foci vb 2026
1 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
2 órája
Ezek is érdekelhetik