Férfi vízilabda LEN-kupa: másodszor is nyert a Szeged

MTI MTIMTI MTI
2009.10.23. 12:03
Címkék
Második fellépését is gólzáporos sikerrel zárta a Szeged címvédő férfi vízilabdacsapata a LEN-kupa 1. kvalifikációs körében: a csongrádiak horvátországi selejtezőcsoportjukban 20–4-re verték meg péntek délelőtt a montenegrói Prcanj együttesét.

A portugál Paredes felett a csütörtöki nyitó napon aratott 24–4-es K.O.-győzelem után a Prcanj is csak a kellemes edzőpartner szerepét tudta eljátszani Kásás Zoltán legénységével szemben.

"Mi tagadás, erősebb riválisra számítottunk, meglepetés, hogy mennyire simán nyertünk nagyon jó játékkal és kiváló helyzetkihasználással" – értékelt a találkozó után a helyszínről Juhász György szakosztályvezető az MTI-nek. Elmondta, hogy a legeredményesebb Molnár Tamás volt 4 góllal, míg Török Béla, Lehmann István és Vindisch Ferenc háromszor talált be.

A kora esti programban: Szeged-Beton VE–Manchester (angol), 18.30 ó.

Két mérkőzést játszik pénteken a Ferencváros is, amely szintén a LEN-kupában érdekelt. A zöld-fehérek ellenfelei a montpellier-i A-csoportban: Savona (olasz), 11.30 ó; Odense (dán), 17 ó.

A hatcsapatos selejtezőcsoportokból az első négy jut tovább.

FÉRFI VÍZILABDA LEN-KUPA

1. selejtezőkör, C-csoport (Split):

Szeged-Beton VE–Prcanj (montenegrói) 20–4 (6–1, 5–1, 5–0, 4–2)

 

 

Legfrissebb hírek

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
6 perce

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
11 perce

Vb 2026: Horvátország–Ghána 0–0

Foci vb 2026
23 perce

Vb 2026: Panama–Anglia 0–0

Foci vb 2026
24 perce

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
24 perce

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
30 perce

Strandkézilabda-vb: a hetedik helyért játszhat a magyar válogatott

Kézilabda
32 perce

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik