Férfi vízi: 15-en karanténban, a Szentes halasztást kér

H. K.H. K.
2020.08.18. 16:26
A Szentes férfi vízilabdacsapata a hivatalos honlapján tudatta, hogy a csapatnál elvégzett összes koronavírusteszt negatív lett, ennek ellenére viszont a gárdából 15-en is karantén alá kerültek, emiatt az alakulat több mérkőzés elhalasztását kéri a szövetségtől.

Mint az együttes közleményében olvasható, a tesztek elvégzésére azért volt szükség, mert a szentesiek augusztus 12-én azzal UVSE-vel játszottak a Magyar Kupában, melyből nem sokkal később három játékosról is kiderült, hogy koronavírusos.

A Szentesnél azóta mindenkin elvégeztek két tesztet, s mindegyik esetben negatív lett az eredmény, ám a keret 15 játékosát a Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatala járványügyi így is megfigyelés alá helyezte: ők augusztus 26-ig karanténba kerültek, lakóhely elhagyási tilalommal.

A szentesi klub ennek kapcsán arról adott tájékoztatást, hogy a döntés miatt az augusztus 29-re kiírt bajnoki rajton, valamint az utánpótlás-kvalifikáción sem tud részt venni, s bízik benne, hogy a szövetség hozzájárul a mérkőzések elhalasztásához.

Legfrissebb hírek

Vízilabda: az UVSE megvédte címét az ifjúsági leánybajnokságban

Utánpótlássport
2026.06.07. 20:54

Férfi vízi ob I: a Kaposvár és az UVSE győzelmével ért véget az alsóházi idény

Vízilabda
2026.06.05. 20:24

Férfi vízilabda ob I: újra legyőzte a Szolnokot, a BVSC lett a bronzérmes

Vízilabda
2026.05.30. 17:22

Férfi vízilabda ob I: otthon nyert a Debrecen és a Szentes az alsóházban

Vízilabda
2026.05.29. 20:05

Az UVSE lett a bronzérmes a női vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.05.27. 21:27

Női vízilabda ob I: az UVSE előnybe került a bronzcsatában

Vízilabda
2026.05.20. 20:28

Vízilabda: a KSI a fiú ifi, az UVSE a leány serdülőbajnok

Utánpótlássport
2026.05.17. 19:22

Vízilabda ob I: fej fej mellett a Szentes és a Kaposvár az alsóházban

Vízilabda
2026.05.16. 21:33
Ezek is érdekelhetik