Vízilabda: az egri és a debreceni csapatnál is van fertőzött

2020.08.15. 13:49
null
A debrecenieknél és az egrieknél is volt egy-egy pozitív eset (Fotó: Balogh László)
A férfi vízilabda ob I-ben szereplő Eger és Debrecen teljes keretében és stábjában is koronavírus-tesztelést végeztek, és mindkét klubnál egy játékos szervezetében mutatták ki a vírust.

Az egri klub közleménye szerint azért volt szükség a tesztelésre, mert az Eger egy héttel ezelőtt a Ferencvárossal játszott a Magyar Kupában. Az FTC-nél ezt követően, az elődöntő reggelén derült ki, hogy négy játékos is megfertőződött a koronavírussal.

Az egriek tesztjének első köre a stábtagok és a játékosok esetében egy kivétellel negatív eredményt hozott, „az érintett játékosnál a Nemzeti Népegészségügyi Központ elindította a megfelelő eljárást”.

A csapat munkáját felfüggesztették, a többiek vasárnap újabb teszten esnek át.

A debreceniek közleménye szerint a Magyar Kupában szereplő összes csapat számára kötelezővé tették a tesztelést, és a DVSE 19 fős keretéből és szakmai stábjáól szintén egy pozitív eredmény született.

„Az érintett sportoló azóta is házi karanténban tartózkodik, a keret többi tagja pedig a következő tesztelésig otthon marad. A következő vizsgálat várhatóan a jövő hét elején lesz, a játékosok és a stáb addig mindenképp karanténban marad, a hatályos hatósági előírásokat betartva” – írta a DVSE holnapja.

Legfrissebb hírek

Ötödikként zárt a Ferencváros női vízilabdacsapata az európai rangsorban

Vízilabda
2026.06.25. 12:54

Nyéki Balázs: Látványosan jöttünk ki a nihilből

Vízilabda
2026.06.20. 11:48

Vogel Soma: Újra mi leszünk az üldözők a BL-ben, ez pluszmotivációt ad

Vízilabda
2026.06.14. 15:47

Nagy Ákos: Egymillió fokon fogunk égni!

Vízilabda
2026.06.11. 10:09

Fekete Gergő: Teljesíteni kell, vagy más lép a helyünkre

Vízilabda
2026.06.02. 15:06

Nyolc FTC-gól az első negyedben, a zöld-fehérek másodszor is legyőzték a Honvédot a vízilabda ob I döntőjében

Vízilabda
2026.05.27. 20:03

Bejutott a BL máltai négyes döntőjébe a Ferencváros

Vízilabda
2026.05.12. 22:13

Férfi vízilabda ob I: magabiztosan nyert az FTC, az OSC és a Szolnok is

Vízilabda
2026.04.18. 18:54
Ezek is érdekelhetik