Szinte tökéletes vb-t zárt Fekete Gergő; két NB I-es csapat folytathatja az Ekl-ben

S. T. J.S. T. J.
2023.08.04. 00:15
A Nemzeti Sport pénteki számából ajánljuk:

Szinte tökéletes világbajnokságot zárt a magyar férfi vízilabda-válogatott játékosa, Fekete Gergő, akinek csupán a görögök elleni szétlövésben kihagyott ötméterese miatt van csak hiányérzete. A debreceni nevelésű, centerként és bekként is bevethető szélső fontos és látványos gólt szerzett a vb-döntőben, de csak addig volt elégedett, amíg le nem szállt az aranyérmes csapatot szállító gép Ferihegyen – mostantól már a következő feladatokra koncentrál. Fekete vb-újoncként sem volt rutintalan a nemzetközi porondon: 2016 és 2018 között három bronzérmet szerzett a korosztályos válogatottakkal, a Ferencvárossal pedig a Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében is játszott.
Szinte tökéletes világbajnokságot zárt a magyar férfi vízilabda-válogatott játékosa, Fekete Gergő,
akinek csupán a görögök elleni szétlövésben kihagyott ötméterese miatt van csak hiányérzete. A debreceni nevelésű, centerként és bekként is bevethető szélső fontos és látványos gólt szerzett a vb-döntőben, de csak addig volt elégedett, amíg le nem szállt az aranyérmes csapatot szállító gép Ferihegyen – mostantól már a következő feladatokra koncentrál. Fekete vb-újoncként sem volt rutintalan a nemzetközi porondon: 2016 és 2018 között három bronzérmet szerzett a korosztályos válogatottakkal, a Ferencvárossal pedig a Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében is játszott.

Mozgalmas idényen van túl Huszák Alexandra, a magyar női jégkorong-válogatott csatára. Év elején még csukótörés hátráltatta, csodával határos módon mégis játszhatott az A-csoportos vb-n, nyáron pedig ismét külföldre szerződött, a svéd Leksands IF-be. „A világbajnokság után, sőt, még előtte kaptam egy üzenetet, hogy nem szeretnék-e csatlakozni a csapathoz. Az elmúlt három-négy idényt követően rendre megkerestek, hogy érdeklődjenek a terveimről, és esetleg átigazoljanak. Ezért nem is ért váratlanul a megkeresés, de most először éreztem úgy, hogy olyan helyzetben vagyok, amikor szívesen váltanék” – mondta lapunknak Huszák.

Tizenkettedik alkalommal rendezik meg a World Judo Masterst, vagyis a Mesterek Tornáját. A viadalnak ezúttal Magyarország ad otthont, és rendezőként összesen 22 dzsudokát indít a magyar szövetség. A férfiválogatott szövetségi kapitánya beszélt lapunknak az eseményről és a magyar reményekről is. A világranglistás helyezések alapján nyolc magyar indulhat alanyi jogon, nem véletlenül mondta Ungvári Miklós, hogy „rengeteg fiatal versenyzővel vágunk neki a viadalnak, mert rendezőként minden súlycsoportban indíthatunk két dzsudokát, de ilyen erős mezőnyben a tisztes helytállás is nagy szó”.

Legfrissebb hírek

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
19 órája

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14

Így élte meg Mexikóváros a válogatott Dél-Korea elleni győzelmét; Ausztriában kell megismernie a győri futballistákat Efraín Juáreznek

E-újság
2026.06.19. 23:51

A sárga mezek varázsa: Kolumbia elhozta az igazi hangulatot a vb-re; Szókimondó, új hullámos, védekező stílusú – mexikói vélemények Efraín Juárezről

E-újság
2026.06.18. 23:40

Messi lába előtt hever a világ; Mexikóból jött a Győr új edzője

E-újság
2026.06.18. 00:29

Exkluzív Stopira-interjú a spanyolok elleni bravúr után; Németh Nándor várja Milákot a váltókba

E-újság
2026.06.16. 23:58

Spanyol blama a Zöld-foki-szigetek ellen; Per Johansson: Az ETO az utolsó klubom

E-újság
2026.06.16. 00:46
Ezek is érdekelhetik