Vízilabda: Burián Gergely a Barcelonetához igazolt

2024.06.17. 18:07
Burián Gergely Barcelonában folytatja (Fotó: Dömötör Csaba)
Burián Gergely válogatott vízilabdázó távozott a Vasastól, és a spanyol bajnok Barcelonetához igazolt.

 

A magyar klub honlapjának hétfői beszámolója szerint a balkezes játékos szerződése csak jövő nyáron járt volna le, de a barcelonai csapat nagyon komoly kérőnek bizonyult. Az egyeztetések több hétig zajlottak, végül sikerült olyan konstrukciót találni, ami mindhárom fél számára megfelelő, így nem gördítettek akadályt Burián klubváltása elé.

A játékos a Vasas honlapján elmondta, hatalmas lehetőséget kapott a nemzetközileg is a legmagasabb polcon lévő klubtól, hiszen a Barceloneta elsőszámú balkezese lehet a következő szezonban. Hozzátette, ilyen esély nagyon ritkán adódik, ezért mindenképpen szeretett volna élni vele a karrierje további alakulása és kiteljesedése miatt.

„A Vasas is nagyon sokat jelent nekem, szívügyem a klub, hiszen itt nevelkedtem, és összességében a tizenkettedik évemet töltöttem itt az elmúlt szezonban. Ráadásul eredményesek tudtunk lenni, és az elmúlt évek egyik legjobb hangulatú csapata alakult ki” – mondta Burián.

 

Legfrissebb hírek

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett

Vízilabda
13 órája

Vízilabda: kezdődik az U18-as fiúk vb-je Portugáliában

Utánpótlássport
16 órája

Ötödikként zárt a Ferencváros női vízilabdacsapata az európai rangsorban

Vízilabda
2026.06.25. 12:54

Burián Gergely: A kialakult helyzethez képest legjobb döntést hoztam

Vízilabda
2026.06.24. 16:55

Vízilabda: vb-re készül az U16-os leányválogatott

Utánpótlássport
2026.06.24. 09:05

Nyéki Balázs: Látványosan jöttünk ki a nihilből

Vízilabda
2026.06.20. 11:48

Vízilabda: a vb-felkészülés hajrájában az U18-asok

Utánpótlássport
2026.06.18. 18:15

Vízilabda: Alaksza Kinga egy igazán elfoglalt tinédzser

Utánpótlássport
2026.06.18. 09:00
Ezek is érdekelhetik