Vízilabda: tornával emlékeznek Benedek Tiborra

P. G.P. G.
2025.01.22. 15:41
Vincze Balázs (balról), Märcz Tamás, Epres Panni, Lovas Péter, Székely Bulcsú és Dala Tamás (Fotó: Török Attila)
Immár ötödik alkalommal rendezik meg a Benedek Tibor-emléktornát, amelyen nyolc ifjúsági csapat várhatóan kiváló mérkőzésekkel tiszteleg háromszoros olimpiai bajnokunk előtt.

Az Újpest labdarúgócsapata az elmúlt másfél hétben Spanyolországban készült a tavaszi szezonra, de a Szusza Ferenc Stadionban nem állt meg az élet. Szerda délután korábbi pólóklasszisok, edzők és sportvezetők ültek egy asztalhoz, hogy felvezessék a hétvégi Benedek Tibor-emléktornát. Immár az ötödiket, mert bármilyen hihetetlen, több mint négy és fél éve hagyott itt bennünket a háromszoros olimpiai bajnok legenda.

„Mintha megállította volna az időt, annyira élénken él még mindig az emlékezetünkben – mondta Benedek Tiborról a szintén olimpiai bajnok Märcz Tamás, a Nemzeti Sportügynökség sportszakmai igazgatója. – Minden évben nagy örömmel érkeznek a meghívott csapatok, megtiszteltetés vízbe ugrani ezen a tornán. Tibor öröksége felbecsülhetetlen, ha nem is látták játszani a gyerekek, az edzőik mesélnek nekik róla.”

A rangos emléktornán nyolc ifjúsági csapat, a Budapesti Honvéd, a Vasas, a BVSC, az FTC, a KSI, a Szolnok, a rendező UVSE és a horvát Jug Dubrovnik vesz részt, a mérkőzéseknek péntektől vasárnapig a Komjádi uszoda ad otthont. A honi szövetség sportszakmai vezetője, Székely Bulcsú hangsúlyozta, az elsődleges cél, hogy méltóképpen emlékezzenek meg Benedek Tiborról. Az UVSE szakmai igazgatója, Vincze Balázs hozzátette, színvonalas ütközetekre van kilátás, amelyek a finomhangolást is szolgálják a tavaszi szezon előtt.

„Minden csapatnak szorítok, amelyikben valaha játszott Tibor vagy a fiam, Mór – mondta Benedek Tibor egykori felesége, Epres Panni. – Volt olyan meccs, hogy az egyik csapatban Mór játszott, a másikat Tibor irányította, akkor nem tudtam választani. Voltaképpen a magyar vízilabdázásnak szurkolok: harminckét éve ülök az uszodai lelátókon, és még legalább ugyanennyit szeretnék.”

Természetesen ezúttal is lesz megemlékezés a balkezes zseniről, pénteken 17 órakor a Hajós uszoda bejáratánál tisztelegnek előtte a torna résztvevői.

 

Legfrissebb hírek

Megszavazta a képviselő testület, Benedek Tiborról a Margit-szigeten neveznek el sétányt

Vízilabda
2 órája

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett

Vízilabda
17 órája

Vízilabda: kezdődik az U18-as fiúk vb-je Portugáliában

Utánpótlássport
20 órája

A Volóc nyerte az idei Kalocsai Géza-emléktornát

Minden más foci
20 órája

Ötödikként zárt a Ferencváros női vízilabdacsapata az európai rangsorban

Vízilabda
2026.06.25. 12:54

Vízilabda: vb-re készül az U16-os leányválogatott

Utánpótlássport
2026.06.24. 09:05

Nyéki Balázs: Látványosan jöttünk ki a nihilből

Vízilabda
2026.06.20. 11:48

Vízilabda: a vb-felkészülés hajrájában az U18-asok

Utánpótlássport
2026.06.18. 18:15
Ezek is érdekelhetik