Ötven éve ezen a napon hunyt el Kanizsa Tivadar, az olimpiai bajnok szolnoki vízilabdázó

A Melbourne-ben aranyérmet nyerő magyar válogatott, a felső sorban balról a második Kanizsa Tivadar
Ötven éve ezen a napon, november 4-én hunyt el autóbalesetben Kanizsa Tivadar, a szolnoki vízilabdázás egyik legnagyobb alakja. A kétszeres olimpiai bajnokra korábbi csapattársa és játékosa, Vezsenyi Péter emlékezett a Nemzeti Sportrádióban.
A 42 évesen elhunyt Kanizsa Tivadar játékosként és edzőként is meghatározó szereplője a Szolnoki Dózsa történelmének.
A válogatottal az 1956-os, az 1960-as és az 1964-es olimpián vett részt, Melbourne-ben és Tokióban aranyérmes lett, halála után beválasztották a vízilabda nemzetközi Hírességek Csarnokába.
Cserjés Bendegúznak a korábbi csapattárssal, Vezsenyi Péterrel telefonon készített interjúja alább hallgatható meg.
Legfrissebb hírek

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett
Vízilabda
2026.06.26. 12:05

Vízilabda: vb-re készül az U16-os leányválogatott
Utánpótlássport
2026.06.24. 09:05

Nyéki Balázs: Látványosan jöttünk ki a nihilből
Vízilabda
2026.06.20. 11:48
Ezek is érdekelhetik





