Leimeter Dóra: Nehezen mozgunk, de ez ilyenkor érthető

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2026.01.08. 06:53
null
Fotó: Kovács Péter
A magyar női vízilabda-válogatott 29 éves játékosa beszélt a felkészülésről szűk három héttel az Európa-bajnokság előtt.

– Jó három hete tart a válogatott felkészülése. Milyen program alapján haladnak?
– Karácsony előtt kétkapuztunk néhányszor, itt volt a német és az orosz válogatott, szerintem jó felmérő volt, hol tartunk jelenleg. Azóta a fizikai felkészülésre helyeztük a hangsúlyt, különböző posztok szerint szoktunk szituációs gyakorlatokat végezni, a kétkapus és a taktikai feladatokat hamarosan elkezdjük. Az amerikai és a görög válogatott is érkezik hozzánk, úgyhogy lesz lehetőségünk a finomhangolásra – válaszolta Leimeter Dóra a Nemzeti Sportnak.

– Karácsonyozni és a családra mennyi idő jutott?
– Egészen sok! Az elmúlt években most kaptuk a leghosszabb szünetet, rá is fért mindenkire, mert elég hosszú szezonunk volt sok meccsel, és ahogy véget ért az utolsó forduló, nagyjából egyből elkezdtünk edzeni a válogatottal.

– Jelenleg hol tart a csapat?
– Szerintem ott, ahol tartania kell. Mindenki izomlázzal bajlódik, kicsit nehezen mozgunk még, de ez ilyenkor rendben van, nem most kell csúcsformában lennünk. Jó, hogy az erőnlétre helyeztük a hangsúlyt, az Európa-bajnokságon nem történhet meg, hogy a végére kipukkadunk.

 

– Jobbára a tavalyi, szingapúri vb-ezüst­érmes válogatott dolgozik együtt  három fiatallal kiegészülve. Mit lehet elmondani a csapatban uralkodó hangulatról?
– Szuper! Az elmúlt időszakban ezzel sosem volt baj. A fiatalok is nagyon ügyesek, az újonnan érkezők könnyen beilleszkedtek. A taktikában olyan elemeket valósítunk meg, amelyek mindenkihez közel állnak. Finomhangolást a játékkapcsolatokban kell végezni, szerencsére erre kellő mennyiségű idő áll rendelkezésünkre.

– A görögök helyett eredetileg a kínaiak érkeztek volna felkészülési mérkőzésre. A terv az volt, hogy Európán kívüli csapat ellen játsszunk?
– Bevallom, nem tudom. Ráadásul azt is hallottam, hogy az ausztrálok meg a spanyoloknál játszanak, úgyhogy ötletem sincs, a tengerentúliak hogyan kerülnek Európába – de sebaj, nekünk mindenképp jó erőfelmérő lesz az Egyesült Államok elleni három összecsapás. Ellenük és a görögökkel szemben sem az lesz a lényeg, hogy csúcsformában teljesítsünk, hanem az, hogy különböző elemeket teszteljünk, ha szükséges, javítsunk.

– Január huszonhatodikán kezdődik az Európa-bajnokság. Mi a reális elvárás a tornán?
– A magyar válogatott mindig a legjobb eredményt szeretné elérni. Nehéz összecsapással nyitunk, hiszen a spanyolok ellen kezdünk, azon van most a hangsúly, az a meccs sok mindent eldönthet. Természetesen minden meccset szeretnénk megnyerni és a legjobb arcunkat mutatni – az aktuális formán múlik, sikerül-e, női csapatnál főleg sok befolyásoló tényező adódhat. De ahogy mondtam, minden mérkőzésen azért ugrunk vízbe, hogy győzzünk.

 

Legfrissebb hírek

Sikeres operáción van túl az FTC női válogatott vízilabdázója

Vízilabda
2026.06.19. 14:04

Az FTC felszabadultan játszva mutatná meg a női vízilabda BL-döntőben, hogy mire képes igazán

Vízilabda
2026.06.12. 09:54

Leimeter Dóra: Még nem nyújtottuk azt, amire igazán képesek vagyunk

Vízilabda
2026.05.31. 08:50

Leimeter Dóra: Éremért utazunk a BL négyes döntőjére

Vízilabda
2026.05.19. 09:57

A férfi vízilabda-válogatottunk második, a női negyedik a világranglistán

Vízilabda
2026.05.12. 10:53

Los Angeles 2028: végleges a vízilabda kvalifikációs rendszere

Vízilabda
2026.05.08. 10:51

Cseh Sándor: A görögöktől elszenvedett vereség után új lapot nyitottunk

Vízilabda
2026.05.08. 10:42

Női pólósaink megverték az ausztrálokat, ott lehetnek a vk-szuperdöntőn

Vízilabda
2026.05.06. 15:21
Ezek is érdekelhetik