Nyéki Balázs: Össze kell szednünk magunkat!

2026.03.06. 12:30
null
A Ferencváros vezetőedzője, Nyéki Balázs motiválni próbálja játékosait a Pro Recco ellen (Fotó: Balogh László)
Az FTC-Telekom 13–9-es vereséget szenvedett a Bajnokok Ligája második csoportkörének nyitó fordulójában a Pro Reccótól. A csapat a történtek ellenére nem eshet össze, harcolnia kell a négyes döntőbe jutásért – erre hívta fel a figyelmet a vezetőedző, Nyéki Balázs.

Igazi vízilabdaünnepet tartottak szerdán a Komjádi uszodában, a sportág jelenlegi két talán legjobb klubja, a Ferencváros és a Pro Recco mintegy 2000 fanatikus szurkoló előtt mérkőzött meg egymással a Bajnokok Ligája második csoportkörének első fordulójában. Az olaszok revansot vettek az októberi, az európai Szuperkupáért rendezett csatában elszenvedett 15–14-es vereségért, az első negyedet 5–0-ra elvitték, s előnyüket gondosan megőrizve 13–9-es sikert értek el.

A Fradi vezetőedzője, Nyéki Balázs közvetlenül a mérkőzés után azt mondta: „Egy pozitívum van: a szurkolók a meccs elejétől a végéig buzdítottak minket. A játékunkból most nehéz bármit kiemelni, az, hogy voltak jó perceink, kevés a Ferencvárostól, ilyen szintű játékosállománytól. A Recco összességében sokkal jobb volt, nekünk szerényen folytatnunk kell a munkát, visszaállni a sorba, és kiharcolnunk a máltai négyes döntőbe jutást.”  

A kérdés adva van: mi az, ami miatt ennyire az olaszok felé billenhetett a mérleg nyelve?

„Nem az ő játékuk volt a sokkoló, hanem inkább az, amit mi nyújtottunk. Tudjuk, kitűnő csapat, de ránk ugyanez elmondható. Nagyon mély szintre csúszott a játékunk minden tekintetben: védekezésben és támadásban egyaránt, az emberelőnyeink érzésre tragikusan működtek, sőt, azt kell mondanom, fegyelmezetlenek is voltunk, mert nem vártuk meg azokat a kulcspillanatokat, amelyekkel megfoghattuk volna a Reccót. Ezúttal nem voltunk egy súlycsoportban, és ez az én felelősségem. Meg kell oldani a helyzetet, fel kell állni, és elkezdeni nyeregetni a meccseket: megverni a Hannovert, majd a Mladostot Zágrábban, pokolian nehéz lesz az is. Mondanom sem kell, ezzel a játékkal erre nem lesz esélyünk, de hát nem is így fogunk játszani, ebben bízom. Össze kell szednünk magunkat, össze fogjuk szedni magunkat!” – értékelt az M4 Sportnak Nyéki.

Érthető okokból az FTC olimpiai bronzérmes, kétszeres világ- és egyszeres Európa-bajnok játékosa, Vámos Márton is csalódottan beszélt a találkozó után: „A Recco mindenben jobb volt, mi pedig puhán játszottunk. Az elejétől kezdve elkerülhető gólokat kaptunk – ugyanakkor nem lőttünk –, ami megbosszulta magát. Nulla ötről nem tudtunk visszakapaszkodni, néhány jól sikerült percünk akadt csupán, amikor működött a védekezésünk, s aztán gólt tudtunk lőni, de összességében nem a mi napunk volt. A dekoncentráltság jellemzett minket, nyilván bármelyik meccset vissza lehet hozni, ám ezúttal nem voltunk olyan állapotban, hogy ez sikerüljön. Innentől kezdve minden meccsünket meg kell nyernünk, nem lesz egyszerű, de ez a célunk.” 
 

 

Legfrissebb hírek

Nyéki Balázs: Látványosan jöttünk ki a nihilből

Vízilabda
2026.06.20. 11:48

Burián Gergely: Kell még egy-két nap, mire felfogom, hogy BL-t nyertem

Vízilabda
2026.06.16. 12:26

Nyéki Balázs: Nagyon fontossá tettük magunknak a bronzérmet

Vízilabda
2026.06.15. 13:59

Vogel Soma: Újra mi leszünk az üldözők a BL-ben, ez pluszmotivációt ad

Vízilabda
2026.06.14. 15:47

Vízilabda: Burián Gergely és Vigvári Vince BL-győztes a Barcelonetával

Vízilabda
2026.06.13. 22:45

Bronzérmes az FTC a férfi vízilabda BL-ben

Vízilabda
2026.06.13. 20:23

Nyéki Balázs: Minden sorozat megszakad egyszer, ami ettől még csalódás, de fel kell állnunk belőle

Vízilabda
2026.06.12. 16:20

Nyéki Balázs: Ha a Barceloneta legjobbjait hatástalanítjuk, rendben leszünk!

Vízilabda
2026.06.11. 13:10
Ezek is érdekelhetik