Drámai csatában ismét kikapott a BVSC, a Honvéd lesz az FTC ellenfele a férfi vízilabda ob I döntőjében

Születik-e hazai medencében aratott siker a Honvéd és a BVSC aktuális idénybeli viaskodásában? Ez lehetett az egyik fő kérdés a soron következő, szerdai összecsapásuk előtt a férfi vízilabda ob I-ben. Az alapszakaszban a Honvéd, a felsőházban a BVSC nyert idegenben szétlövések után, így 3–3-mal érkeztek a felek az egyik fél hetedik pontjáig tartó elődöntőbe. Egy hete Szivós Márton csapata 15–14-re nyert a Vasutas ellen a Laky uszodában, elvéve riválisa pályaelőnyét, megteremtve magának az esélyt, hogy otthon, a Kőér utcában harcolja ki a döntőt.
Két gyors góllal kezdtek a hazaiak, Simon Henrik centergóljánál már 3–0 volt a javukra. Az első vendégtalálat öt perc után született meg, de Lazar Vicskovics visszaállította a háromgólos fórt az első negyed vége előtt. Remekül védett Csoma Kristóf, és a blokkok is a helyükön voltak.
Szépfalvi Gergely hatalmas bombagóljával 5–2-re módosult az állás, Nikola Moszkov büntetőjével először vezetett néggyel a Honvéd. Eleinte, ha természetesen nem is egy személyben, de nagyrészt Csapó Miklós tartotta felszínen a BVSC-t, ő szerezte csapata első három gólját. A második negyed hajrájában elkezdett feljavulni a vendégcsapat védekezése, Gyapjas Viktor is szép védéseket mutatott be, de ennek főleg a fordulás után kezdett hatása lenni – a félidőben 7–4 volt a Honvédnak.
Egy hazai labdavesztés után remek kontrával Mészáros Mátyás révén zárkózott a BVSC. A túloldalon Vadovics Viktor remek ütemben találta meg centerben Simon Henriket, aki egyből bepaskolta a labdát, Kovács Péter és újból Mészáros viszont felhozta egyre a vendégeket (8–7). Egy-egy hazai hibát, ki nem használt lehetőséget meg tudott büntetni a BVSC, és izgalmassá tudta tenni a hajrát – a Honvéd megint elment 10–7-re, majd 11–8-ra, de egy labdaszerzés, majd hárított lövés után a BVSC megint betalált, és felzárkózott 11–10-re a záró szakasz kezdete előtt.
Az eddig is remek hangulat a tetőfokára hágott mindkét sarokban (mindkét csapat szurkolótáborában). Nem lehetett tudni, hogy adott pillanatban a Honvéd épít ki kényelmes, esetleg az időhiány miatt behozhatatlan előnyt, vagy a BVSC egyenlít, az utolsó másodpercekig nem lehetett eldönteni, mi lesz a végkimenetel – mindenesetre Nikola Moszkov újból nyerőembernek bizonyult. Öt és fél perccel a vége előtt 12–10-re módosította az állást – Szeghalmi Zsombor lövését a túloldalon bent látták a játékvezetők, de nagyon kicsin múlt. Már csak három perc maradt, amikor ismét Moszkov, ki tudja, hogyan, de eltette a blokkra feltett kezek sokasága mellett – ahogy felverődött a víz, csak annyit lehetett látni, ahogy a hálóban köt ki a labda. Óriási hajrá következett, 1:18-cal a vége előtt Csacsovszky Erik hozta közelebb csapatát (13–12), majd a lövésre készülő Vadovics Viktor kezéből kicsúszott a labda – a szétlövésért támadhatott a BVSC. Varga Dániel időt kért, hét a hat ellen küldte vissza csapatát, igyekeztek kijátszani a támadóidőt, a Honvéd előhúzta szokásos beállós védekezését. Mészáros Mátyás utolsó lövése elakadt Csomában – a vendégek ezután még reklamáltak, minden bizonnyal víz alá nyomott labda miatt, a játékvezetők azonban nem fújtak, az idő pedig lejárt.
A 13–12-es állás lett tehát a végeredmény – a remek idényt futó BVSC-sek csalódottak voltak, hiszen rövid időn belül az Eurokupa-elődöntő-kiesést és az ob I döntőjétől elesést is át kellett élniük, míg a Honvéd a 2006–2007-es idény után végez ismét az első két hely valamelyikén az ob I-ben, és a Ferencvárossal küzd meg a bajnoki címért.
FÉRFI VÍZILABDA OB I, RÁJÁTSZÁS
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ENDO PLUS SERVICE-HONVÉD–BVSC-MANNA ABC 13–12 (4–1, 3–3, 4–6, 2–2)
Budapest, Kőér utca, 300 néző. V: Kun Gy., Ercse N.
HONVÉD: CSOMA – Kevi 1, Kiss B., Ekler B., SZÉPFALVI 1, VICSKOVICS 2, VADOVICS 1. Csere: Bencz, Sugár 1, Vékony 1, MOSZKOV 3, SIMON H. 3. Edző: Szivós Márton
BVSC: GYAPJAS V. – Szeghalmi 1, Bundschuh, Csacsovszky E. 1, Batizi, TÁTRAI D. 1, Ekler Zs. 1. Csere: Korom (kapus), CSAPÓ M. 3, Benedek M. 1, Jansik D., KOVÁCS P. 2, Mészáros M. 2, Simon B. Edző: Varga Dániel
Emberelőny-kihasználás: 17/7, ill. 14/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Bencz (24. p.), Csapó M. (26. p.)
Az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharc végeredménye: 9–3 a Honvéd javára
MESTERMÉRLEG
Szivós Márton: – Amikor elmentünk több góllal az elején, tudtam, hogy ettől még nem lesz olyan sima a mérkőzés, mert a BVSC nagyon jó csapat. Kiválóan teljesítettünk, hiszen ebben az idényben három döntőbe is bekerültünk, az év elején ez álom volt. Büszke vagyok, hogy a Honvéd tizenkilenc év után újra bajnoki döntőt játszhat.
Varga Dániel: – Nagyon szerettünk volna döntőt játszani, sokat is tettünk érte. Ott lett volna a helyünk, de egy egész évadon keresztül nagyon jól teljesítő Honvéd beelőzött minket. Nagyon nehéz most, hogy a bronzmérkőzésnek úgy menjünk neki, ahogy kell, de azért dolgozunk, hogy megszerezzük a harmadik helyet.
A Szeged mehet az ötödik helyért a Vasas ellen
A párharc első meccse egygólos fővárosi (11–10), második összecsapása négygólos szegedi (13–9) győzelemmel zárult, így az 5–8. helyért zajló bajnoki párharcban harmadik, mindent eldöntő mérkőzést rendeztek a Nyéki uszodában, azaz a Semmelweis OSC megmaradó pályaelőnyénél.
Alaposan bekezdtek a csapatok, 20 gól született az első félidőben, egyformán tíz-tíz az első két negyedben. Az első játékrészben a hazaiaknak kellett reagálniuk a Szeged vezető góljára, ez a második negyedben átmenetileg megfordult. Egy hazai labdaszerzésből induló kontra során Gólya Noel ötméteresért visszahúzta Tátrai Tamást, Gál Dávid értékesítette a büntetőt, ezzel volt 7–5, de a vendégek ezután jobban összezártak hátul, és nemsokára visszajöttek egálra (8–8), a félidei eredmény szintén egyenlő, 10–10 volt.
A nagyszünetben a klub gyermek 2-es és gyermek 3-as, Budapest-bajnok-csapatát köszöntötték, az okleveleket Merkely Béla rektor adta át – a folytatásban pedig fordult a kocka, és a javuló védekezés került előtérbe a gólgyártás helyett. Spitz Márk remekül lőtte be a rövidre a Szeged újabb vezető gólját, Tátrai Tamás egyenlített, majd Simon Sebestyén használt ki egy emberelőnyt, ezzel megint az Orvosegyetem csapata vezetett (12–11). Ebben a szakaszban igen sok kontrafaultot fújtak a hazaiak ellen, de a jó blokkjaiknak köszönhetően a szegediek ezt eleinte nem tudták kihasználni. Ám a harmadik negyed hajrájában jött az újabb fordulat: Danka Benedek egyre jobban védett, egy alkalommal Török Botond lövését hárította, majd indította az elöl teljesen üresen maradó, és betaláló Sánta Dánielt, majd szabaddobásból Spitz Márk talált be fantasztikus, szépségdíjas svédcsavarból, a záró szakasz kezdete előtt ismét vezetéshez juttatva a Szegedet (12–13).
Danka sokat tett azért, hogy a hazaiak sokáig leragadjanak 12 gólnál, ez pedig végül sokba került a Semmelweis OSC-nek. Négy és fél perccel a vége előtt Sedlmayer Tamás ellen fújtak büntetőt a kapu közvetlen közelében, Bóbis Botond belőtte – a vendégek nagyon fontos pillanatban vezettek először kettővel. Tátrai Tamás találata tíz perccel követte Simon Sebestyén fentebb említett gólját, és ugyan még mindig volt hátra négy perc a mérkőzésből, az állás már nem változott. A vendéglátók az utolsó támadásban nem jutottak el lövésig, maradt a 14–13 a Szeged javára, ezzel a Tisza-partiak játszhatnak az ötödik helyért a Vasas ellen, míg a Semmelweis OSC a hetedik helyért csatázik majd az Egerrel.
AZ 5–8. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
SEMMELWEIS OSC–SZEGEDI VE GOODWILL PHARMA FORTACELL 13–14 (5–5, 5–5, 2–3, 1–1)
Budapest, Nyéki uszoda, 400 néző. V: Kollár, Rubos
SE OSC: FARKAS D. – Gál D. 2, Mészáros Cs., VARGA B. 2, Tóth K. 1, Sziládi 1, Sedlmayer 1. Csere: TÁTRAI T. 3, Simon S. 1, Klár, HESSELS B. 2, Török B., Illés H. Edző: Tóth László
SZEGED: DANKA – Pető A., BÓBIS B. 4, GÓLYA 4, Doroszlai, Pörge, SPITZ 5. Csere: Gyovai (kapus), SÁNTA 1, Horváth V., Nyíri B., Kürti, Kasza, Erdős B. Edző: Kiss Csaba
Emberelőny-kihasználás: 13/7, ill. 10/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Gál D. (28. p.), Gólya (30. p.)
Az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharc végeredménye: 9–6 a Szeged javára
MESTERMÉRLEG
Tóth László: – Nem tudok és nem is akarok szemrehányást tenni a fiúknak, mindhárom meccsen nüanszok döntöttek, ezúttal rosszul jöttünk ki a végjátékból. Az első félidőben a védekezésünk volt gyenge, a góllövés ment jobban, aztán ez a második félidőre megfordult, javult a védekezésünk, erre elöl akadtunk meg, de ebben a fáradtság is közrejátszott.
Kiss Csaba: – Tudtam, hogy ezúttal is fej fej mellett halad majd a két csapat, de azt is, hogy még egyszer nem kapunk ki egy góllal. Az elmúlt hat év lepörgött előttem, végre kiléptünk a hetedik, nyolcadik hely árnyékából, ekkora tűzzel még sosem láttam játszani a csapatomat. Pályahátrányból mehetünk az ötödik helyért, még nincs vége a bajnokságnak, és ez döntővel ért fel nekünk.
ALSÓHÁZ
11. FORDULÓ
DVSE-Master Good–PannErgy-Miskolci VLC 11–11 (3–2, 1–3, 3–1, 4–5) – szétlövéssel 2–3
Gólszerző: Gluhaic 3, Gagulic, Macsi P. 2-2, Macsi M., Mihov, Tőzsér, Vidovenyecz, ill. Guszakov 4, Molnár G. 3, Almási 2, Fedac, Szabó Bence
Az állás: 1. Debrecen 24 pont (11 mérkőzés), 2. Szentes 22 (10), 3. Kaposvár 22 (10), 4. UVSE 18 (10), 5. Miskolc 17 (11), 6. KSI 10 (10), 7. Pécs 5 (10), 8. BEAC 5 (10). Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt.

Batizi Benedek: Sikerként élhetjük meg a bronzot is

Fekete Gergő: Teljesíteni kell, vagy más lép a helyünkre

Megvédte címét a Fradi a női vízilabda ob I-ben





