Király Gábornak elege van abból, hogy csak harmadik számú kapus

2008.11.06. 18:31
Király Gábornak elege lett abból, hogy kevés játéklehetőséget kap csapatában, az angol másodosztályban szereplő Burnley-ben. A magyar légiós a Daily Mailnek elmondta, távozni akar a klubtól. Az angol lapértesülések szerint a Burnleynél nem állnak a korábban a válogatottban is szereplő kapus útjába.
Király Gábornak elege lett a mellőzéséből
Fotó: Action Images (archív)
Király Gábornak elege lett a mellőzéséből
Király Gábornak elege lett a mellőzéséből
Fotó: Action Images (archív)
Király Gábornak elege lett a mellőzéséből
Mint olvasóink megszokhatták, minden héten beszámolunk az angol másodosztályban szereplő magyar légiósok csapatainak bajnoki szerepléséről. Sajnos az utóbbi időben a Burnley kapusáról, Király Gáborról általában csak annyit írhattunk, hogy nem nevezték csapata aktuális mérkőzésére.

A magyar kapusnak most elege lett az állandó mellőzésből, és a Daily Mailnek elárulta, hogy távozni akar csapatától, mivel nem akarja állandóan a lelátóról figyelni a mérkőzéseket.

„Úgy gondolom, hogy jobb játékos vagyok annál, hogy csak harmadik számú kapus legyek, ezért szeretnék találni egy másik csapatot, ahol újabb kihívások várnak rám” – mondta Király Gábor.

A 32 éves kapus szerződése egyébként az idény végén lejár, de megállapodása értelmében abban az esetben, ha ebben a szezonban 25 mérkőzést játszik, akkor automatikuson meghosszabbítják a kontraktusát.

Erre vajmi kevés esély mutatkozik, főleg, hogy a klubnak sem érdeke, hogy további időre magához kösse a többi játékoshoz képest viszonylag magas fizetéssel rendelkező Királyt. Így a Burnley sem akar a távozni vágyó kapus útjába állni.

Azt egyelőre még nem lehet tudni, hogy melyik csapatban folytathatja a korábban a Hertha, az Aston Villa és a Crystal Palace kapuját is védő, hetvenszeres magyar válogatott kapus.
Legfrissebb hírek

A Newcastle-tól távozó Trippier az angol másodosztályba szerződött

Angol labdarúgás
2026.06.09. 14:19

Rutinos edzőt neveztek ki Tóth Balázs csapatánál

Angol labdarúgás
2026.06.06. 18:12

Kapushiba a 95. percben: kilenc év után a Hull City jutott vissza a Premier League-be

Angol labdarúgás
2026.05.23. 18:40

Spygate-ügy: a vezetőedző áldását adta a Soton kémkedésére

Angol labdarúgás
2026.05.22. 08:43

Kizárták a Southamptont, a Middlesbrough játszhat a Premier League-be jutásért – hivatalos

Angol labdarúgás
2026.05.19. 20:25

Újabb szöglet utáni gól, újabb győzelem: egy lépéssel közelebb került a bajnoki címhez az Arsenal

Angol labdarúgás
2026.05.18. 22:57

Kémkedési balhé boríthatja a Premier League-ért zajló rájátszás programját

Angol labdarúgás
2026.05.15. 11:43

A Southampton a hosszabbítás végén betalált, mehet játszani a Wembley-be a feljutásért

Angol labdarúgás
2026.05.12. 23:48
Ezek is érdekelhetik