Tegyük össze a két kezünket! – Borbola Bence jegyzete

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2025.03.16. 23:30

EZ NEM A LIVERPOOL hete volt. Miután kiesett a Bajnokok Ligájából, vasárnap este a Ligakupa döntőjét is elbukta. A triplázás lehetősége pillanatok (napok) alatt „szimpla” Premier League-sikerre zsugorodott, előbb (a PSG ellen) a fránya tizenegyesek, ezúttal a – kis túlzással vért ivó – Newcastle-játékosok okozták a „vörösök” vesztét.

Az FA-kupáé és a BL-é után újabb trófea csúszott ki a Liverpool kezéből, a szurkolók által február hónap legjobbjának választott Szoboszlai Dominik sem így tervezte nyilván a vasárnap estét, nekünk, magyaroknak mégis különleges érzés volt egy angol kupafinálét úgy nézni, hogy magyar főszereplője is van. Szoboszlai ezúttal is kitett magáért, a pálya minden pontján feltűnt, és amikor a szünet előtti pillanatokban a kamera Steven Gerrardot mutatta, eszünkbe juthatott, talán már a Liverpool korábbi legendája is tudja, a magyar fiú hátán valóban jó helyen van az a nyolcas szám…

A magyar válogatott csapatkapitánya egy éve a Chelsea elleni győztes (1–0) döntőt a kispadról nézte végig, azaz papíron Ligakupa-győztesnek vallhatja magát, de mennyire más lett volna így, immár kulcsfiguraként kivenni a részét a sikerből. A világ talán leghíresebb arénája, a Wembley ezúttal nem hozott szerencsét nekünk, Szoboszlai Dominik hétfő délelőtt aranyérem nélkül csekkol be a telki edzőbázisra. De ha ő előretekint, mi se bosszankodjunk, inkább tegyük össze a két kezünket, hogy van olyan játékosunk, aki egy ilyen utolsó pillanatokig kiélezett, több mint százperces angol Ligakupa-döntőt is képes végigrobotolni.

Biztosak lehetünk benne, a törökök elleni Nemzetek Ligája-osztályozóra ismét friss lesz, minden mozdulatán látszik, kicsattan az erőtől, majd’ szétveti az energia, márpedig Törökország ellen erre óriási szükség lesz. A közelmúltban Lothar Matthäus, a korábbi 150-szeres német válogatott fogalmazott úgy lapunkban, Szoboszlai Dominik jó úton jár, de melóznia kell keményen, hiszen semmit sem nyert még az idényben a Liver­poollal.

Trófeát még valóban nem nyert idén, de lesz még olyan serleg, amely nem csúszik ki a kezéből…

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

Angol labdarúgás
2025.03.16. 17:14

Vége a hosszú várakozásnak, a Newcastle megnyerte a Ligakupát Szoboszlaiék ellen

1969 után először nyertek jelentős trófeát a „szarkák”. A magyar válogatott csapatkapitánya végigjátszotta a mérkőzést a Liverpoolban.

 

 

Legfrissebb hírek

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
48 perce

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

NS-foci: ötödik hely a Grosics-kupán

Minden más foci
2026.06.23. 14:34

Pótcselekvés – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.21. 23:58

Ne szólj szám... – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.20. 23:21

Így élte meg Mexikóváros a válogatott Dél-Korea elleni győzelmét; Ausztriában kell megismernie a győri futballistákat Efraín Juáreznek

E-újság
2026.06.19. 23:51
Ezek is érdekelhetik