Atlétika: Rogge válaszolt Schmittnek, a CAS döntésére várnak

www.mob.hu www.mob.huwww.mob.hu www.mob.hu
2010.04.02. 12:04
Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke a minap levélben fordult a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnökéhez. A segítségét kérte, hogy a pekingi játékokon doppingvétségen ért fehérorosz kalapácsvetők kizárása után a második helyre – a NOB végrehajtó bizottságának határozatával – előrelépő  Pars Krisztián 19 hónap elteltével kapja meg végre az ezüstérmét.

Jacques Rogge válaszában arról adott tájékoztatást, hogy az üggyel foglalkozó nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) legutóbbi, január 25-én tartott ülésén tárgyalt a fehérorosz sportolók újabb fellebbezéséről, és a közeljövőben hozza nyilvánosságra a határozatát.

Rogge biztosította a MOB elnökét arról, hogy a döntésről azonnal tájékoztatja a Magyar Olimpiai Bizottságot. Amennyiben a CAS elutasítja Vagyim Gyevjatovszkij és Ivan Tyihon fellebbezését, a NOB annak megfelelően gondoskodik az érem átadásáról.

Azaz tizenkilenc hónap eltelte után még mindig várni kell.

Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Optimista tekvandósok, a birkózók 5–7 olimpiai kvótát remélnek

Egyéb egyéni
2026.05.21. 17:58

A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

Egyéb egyéni
2026.05.16. 14:22

A Magyar Sport Napját ünnepelte a MOB

Egyéb egyéni
2026.05.06. 17:01
Ezek is érdekelhetik