Atlétika: korábbi bajnokunk nevét viseli az új ugrópálya
A néhai magyar bajnok és országos csúcstartó rúdugróról, Schulek Ágostonról elnevezett atlétikai ugrópályát adnak át csütörtökön Bonyhádon.
A helyi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium ugrópályája a Magyar Atlétikai Szövetség és a Magyarországi Evangélikus Egyház közreműködésével épült meg.
Az avatás napján kölyökatlétikai bemutatót, valamint magas-, rúd-, távol- és hármasugróversenyt rendeznek az új ugrócentrumban.
A 2011-ben elhunyt Schulek Ágoston sikeres versenyzői pályafutása után mesteredzőként, a magyar atlétikai válogatott szövetségi kapitányaként, a Magyar Atlétikai Szövetség elnökeként, az Európai Atlétikai Szövetség alelnökeként, valamint a Magyar Olimpiai Bizottság elnökségi tagjaként, alelnökeként is sokat tett szeretett sportágáért.
Legfrissebb hírek

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

Ugandai és etióp sikerrel ért véget a Chicago Marathon
Atlétika
2025.10.12. 19:45

A kétszeres olimpiai bajnok kihagyja az atlétikai vb-t
Atlétika
2025.09.03. 12:47
Ezek is érdekelhetik





